Чукчата си вади паспорт. След една седмица идва да си вади пак.
- Какво става бе, само преди седмица ти дадохме паспорт!
- Ами ходих в тайгата, палих си огън...
- Тате - казва тинейджър - абе как да ти кажа... може ли да ми дадеш 50 лв за свирка?
- Зависи - отвръща бащата - Добър ли си?
- Татко, защо хората се сърдят на този?
- Защото хвърли камък на съдията.
- Но той не улучи?
- Затова му се сърдят!
Група туристи стоят захласнати пред статуята на Венера Милоска. Едно дете пита баща си:
- Тате, защо е без ръце?
- Виждаш ли какво ще стане и с тебе, ако продължаваш да си гризеш ноктите…
Малко момиченце пита:
- Татенце, искам да си имам малка сестричка.
Бащата се опитва да бъде остроумен и казва:
- Миличка, ти си имаш сестричка?
- Имам ли си? - смутено пита детенцето.
- Разбира се, - казва бащата, - Просто не я виждаш защото като влезнеш през предната врата, тя винаги излиза през задната врата на къщата.
Малкото момиченце няколко секунди мига учудено и казва:
- Ааа, имаш предвид, че прави, както другия ми татко?
- Знаеш ли какво значи Дядо Мраз?
- Какво?
- Човек, който мрази дядовци!
В голям магазин влиза човек с тъмни очила и куче. Питат го:
- Господине, какво е това куче?
Той отговаря:
- Ами сляп съм, това е куче водач.
Пуснали го те... Той отишъл в средата на магазина, хванал кучето за опашката и започнал да го върти с всичка сила над главата си...
- Ама господине, какво правите?
- Оглеждам се наоколо...
- Ало?
- Да!
- Петьо,ти ли си?
- Да!
- Бременна съм!
- О! Имате грешка!
Двойка влюбени се целуват на дивана. По някое време младежът пристъпва към по-решителни действия и бута девойката по гръб.
- Почакай! - казва тя, - не е ли по-добре след сватбата?
- Знам ли ... Ами ако мъжът ти се случи някой ревнивец?
- Скъпа, трябва да ти призная нещо... Женен съм...
- Как ме изплаши! А аз си помислих, че са ти откраднали BMW-то!
В Бургас:
- Кък съ казваш?
- Елка.
- Въъъъй, смятай!
- Защо не се ожените, Холмс?
- Защото, Уотсън, това създава купища проблеми. Ето ви например една логическа задача: на едната врата на къщата ви лае кучето и иска да го пуснете, а на другата чука жена ви, която си е забравила ключа и иска да й отворите. Кого ще пуснете в къщата по-напред?
- Ами жена ми.
- Неправилно, Уотсън. Трябва да пуснете кучето, защото то ще спре да лае като влезе.
Студент влиза половин час преди края на изпита. Сяда и започва да пише, а изпитващия му казва, че няма да му приеме работата и по добре да си отива и да не си губи времето. Когато изпитното време свършва всички си оставят работите на бюрото на квестора. Идва и нашия човек, а ония му вика:
- Нали ви казах да не пишете! Не ви приемам работата.
А студента злобно пита:
- Вие знаете ли кой съм аз?
- Не.
Студента мушка листа си между всички други и нагло казва:
- Не ви и трябва...
Една жена имала две кучета - Нова и Мода. Един ден ги пуснала навън да се разходят и когато трябва да се приберат тя излязла на терасата по хавлия и започнала да вика:
- Нова Мода, Нова Мода!
На другия ден всички жени били по хавлий.
Екзекуция. Напрежение. Палачът вдига брадвата. Осъденият пита:
- Кой ден сме днес?
- Понеделник - отвръща палачът.
- Егати гадната седмица се задава! - измърморил осъденият.
Шеф на фирма вика при себе си един от служителите.
- Чувам, че постоянно се молите на Бог за повишение на заплатата. Вярно ли е?
- Вярно е, господин директор.
- В такъв случай трябва да ви кажа, че вашето желание никога няма да се сбъдне.
- Защо?
- Защото не обичам, когато моите подчинени се обръщат към по-висшестояща инстанция през главата ми.
Мъж се бръсне в банята, а папагала му:
- Аааа, ще се порежеш!
Мъжа:
- Ако се обадиш още веднъж, ще те вкарам в кенефа!
А папагала пак:
- Аааа, ще се порежеш!
Мъжът се ядосал и го хванал, и го пъхнал в тоалетната чиния и затворил. В този момент се прибрала жена му от пазар, хвърля всичките пликове и тича за тоалетната..обаче била в цикъл. Отваря капака и сяда. А папагала:
- Казах ли, че ще се порежеш! А и не си се избръснал хубаво!
Японец и българин си говорели за дължината на работното време. Японецът казва:
- Ние в Япония работим по осем часа - два за мене, два за Императора и четири за Япония.
Нашенецът:
- Ние у България бачкаме по два часа - щото нямаме император, па ни е през оная работа за Япония...
Мъж се обажда на секретарката в лудница и пита кой е в осемнайста стая.
- Никой - отвръща тя.
- Чудесно - възкликва мъжът.
- Значи съм успял да избягам!
Одърпан просяк иска пари от Шерлок Холмс. Холмс възмутено отказва да даде милостиня и го подминава. Д-р Уотсън пита:
- Но защо, Холмс? Защо не даде няколко пенса на бедния човек?
- Беден ли? В портмонето му има 124 лири и 60 пенса!
- Не може да бъде? Откъде знаеш?
- Ако не вярваш, дай да ги преброим заедно...