Жена се оглежда в огледалото и пита мъжа си:
— Скъпи, каквто ти харесва най-много в мен – моето красиво лице или сладко тяло?
Мъжа:
— Чувството ти за хумор.
Катаджия дебне до паркинг на ресторант. Излиза пийнала голяма компания, и се качват по колите. Катаджията си избрал един, който едвам се държал на краката и го спира:
— Проверка за алкохол, духнете!
Резултат – нулев. Катаджията:
— Как е възможно това?
Мъжа:
— Днес аз съм дежурен по отвличането на внимание.
- Ние със жена ми имаме уговорка – единия ден ходя до магазина аз, на другия пазарува тя.
— И какво, доволен ли си?
— Ами да – единия ден пием, на другия замезваме.
По „Граф Игнатитиев“ се разхожда интелигентен мъж. Гледа – стои една баба и плаче.
— Бабо, защо плачете? Какво е станало?
— Ох, откраднаха ми портомонето с парите… — И много ли пари имаше?
— Много, петдесет лева.
— Ето бабо, петдесет лева, не плачете!
— Сине, а ще може ли и портмонето да върнеш?
Децата в училище пишат съчинение на тема „Зима е“. Учителката кара Иванчо да прочете на глас съчинението си. Той започва: „Зима е. Всичко е покрито със сняг. Реката е замръзнала. На леда се ебат два вълка.“
— Леле, Иванчо – прекъсва го учителката – ама че неудобно!
— Разбира се, че е неудобно. – отговаря Иванчо. – Лапите им се плъзгат.
В РПУ полицаи гледат новините. Обявяват новия шеф на МВР. Показват снимка на Румен Петков. В този момент влиза един полицай и казва:
— Тоз го знам, бе. Арестувал съм го… Някой му отговарят:
— Е, сега вече няма да можеш. Това ни е новия шеф.
В самолет:
— Карай към Виена!
— Не мога за Чипровци съм.
— Как за Чипровци, бе?! Там няма летище.
— Не знам. Разбери се отзад с бабата от Сопот, с картофите и леката картечница.
- По какво си личи,че една блондинка е трила файл на компютъра?
— По следите от гума на монитора!
- Защо ти е превързана ръката?
— Снощи, като излизах от бара, ме настъпиха…
Говорят си двама приятели:
— Извинявай, но спах с жена ти.
— Голяма работа! Аз с нея спя всеки ден.
В работата един разказва, че е намерил портфейл с пари в автобуса.
— И какво направи? Занесе го в полицията ли?
— Не. Не исках да си помислят, че парадирам с честността си…
Возят се двама приятели в тролей и си говорят:
– Ще трябва да си купя килимче на мишката, защото старото на нищо не прилича.
Случайно дочула ги пенсионерка възмутено се намесва в разговора:
– Хората пари за хляб нямат, а те килимче за мишката ще си купуват!
Бащата кърлеж учи сина как да се храни:
— Ще пиеш кръв от няколко човека, докато се нахраниш.
Синът:
— Защо от няколко, не може ли само от един, ама много ?
Бащата:
— Ти си кърлеж, а не адвокат.
- Защо жените са лоши шофьори?
— Защото мъже ги учат да карат.
- Какво е Риск?
— Да пръднеш, когато имаш диария.
Полицейска проверка в един гараж във Факултето..
Полицаят пита собственика:
— Откъде е тая бормашина.
— Не знам, синчето я донесе.
— А тая пералня?
— Не знам, ама май, че синчето мъкне всичко.
— Между другото синчето е в 3-ти клас. А тоя струг, който тежи близо 2 тона? И за него ли ще кажеш, че синът ти го е донесъл?
— А той откъде да знае, че тежи 2 тона?
При доктора:
— С апетита как сте?
— Ми ту има, ту нямам.
— А кога нямате?
— Като се наям едно хубаво.
- Защо си накупила толкова козметика? – ядосва се съпругът.
— Защото красотата е главното оръжие на жената! – отговаря съпругата.
— Да, но превъоръжаването ти от година на година става все по-скъпо!
- Какво обичаш повече в мен: лицето или тялото? – жена пита мъжа си.
— Душата.
— Защо? – кокетливо пита жената.
— Защото не се вижда.
Мъж и жена правят пролетно почистване и идва ред и на телевизора. Забърсват му екрана, включват го и с почуда казват:
— О, ама ние сме имали цветен телевизор…