Едно хипи се прибира през нощта след голям купон здраво напушено. Върви си през полето, върви си и изведнъж един от ефектите на канабиса го изненадал и не щеш ли получил ерекция… Чуди се хипито какво да прави сега, огледал се наляво, надясно – докъдето му поглед стига само тикви насадени. Замислил се човекът:
— Абе тиквите са меки и влажни отвътре… а и няма жив човек на километри наоколо… Решил се накрая, избрал си една хубава малка тиква, пробил дупка в нея и започнал да я употребява. Обаче точно в сюблимния момент наблизо минала полицейска кола, полицаят като го видял какво прави го и попитал:
— Господине, вие осъзнавате ли какво правите с тази тиква?
Хипито се стреснало и изтърсило първото, което му дошло на ума:
— Ааааа, стана ли полунощ вече?
- Татко, какво означава „алкохолик“?
— Виждаш ли онези 4 коли? На алкохолика ще му се стори, че са 8, разбра ли?
— Да, татко. Само че там има две дръвчета…
Майстор и калфа решили да си говорят в рими.
Майстора казал:
— Майстора Евстати на*ба сестра ти.
Калфата казал;
— Е, има рима, ама не е вярно, сега съм аз.
— Калфата Иванчо на*ба жена ти.
— Е, че то няма рима!
— Е, няма, ама е вярно!
Притеснен човечец влиза при шефа си:
— Извинете, шефе, не съм получавал заплата от два месеца?
— Извинен си – отговаря с усмивка шефът.
- Мамо, може ли да нося сутиен?
— Не!
— Ама мамо, аз вече съм на 14!
— Не казах!
— Моля теееее!
— Абе, сине, ти от дума не разбираш ли?
Възрастен господин пътувал във влака. Когато влязъл кондукторът, той започнал припряно да бърка по джобовете си.
— Успокойте се – рекъл кондукторът. – Вие пътувате често с тоя влак, вече се познаваме и аз ви вярвам, че имате билет.
— О, не, господине, трябва да намеря на всяка цена билета си, защото на него пише докъде ще пътувам…
- Как може да си толкова мързелив? По цял ден спиш, а можеше да имаш семейство, деца, те да работят за теб. Толкова ли ти се вижда трудно?
— Да! Къде да намеря бременна жена!?!
- Какво е станало през 1837 година? – пита учителката по история.
— Родил се Васил Левски – отговаря Митко.
— А какво се е случило през 1840 година?
— Васил левски е станал на три години! – продължава Митко.
- Какво е първото нещо, което са казали извънземните, щом кацнали на земята?
— Абе къде е тоя Дельо хайдутин?
- Защо Лили не се омъжва?
— Чака мъжа на мечтите си.
— И какъв трябва да е този мъж?
— Трябва да иска да се ожени за нея.
Наркоман стои посред зима до отворения прозорец на стаята си.
Влиза майка му:
— Ама какво правиш! Затвори прозореца!
— Защо?
— Ами виж колко е студено навън!
— И като затворя, навън ще се стопли ли?
- Скъпи! За какво мислиш сега?
— За нищо особено… — Мисли за мен тогава!!
— Това и правя!
Голяма акула учи малкото акулче как се ядат хора:
— Като видиш човека, първо вадиш перката над водата да се вижда и правиш един голям бавен кръг около него, след това правиш по-малък и бърз кръг, и тогава го ядеш.
— Добре, мамо, не мога ли да го изям направо?
— Можеш, но трябва да го ядеш с гомната…
Влиза бирата в стомаха, там вече си лежи ракията.
Бирата:
— Направи малко място.
Ракията:
— Не!
Бирата:
— Дръпни се малко
Ракията:
— Не!
Бирата:
— Абе, я ела да се разберем навън!!!
Две жени си говорят:
— Ей, всички мъже са големи женкари… — Защо пък всички? Има-няма половината.
— Е, че то другите мъже ли са…
В казармата:
— Който разбира от компютри да вдигне ръка!
— Аз!
— Аз!
— Аз!
— Чудесно, пристигна един камион с офис техника, отивайте да разтоварвате!
Срещат се двама. Единият се оплаква:
— Жена ми ми съсипа живота. И да дишам не ми дава!
— А пък моята наопъки. Щом се прибера вкъщи и веднага вика: „Я ми дъхни!“.
Заседание на парламента. Разгорещен депутат от трибуната:
— Половината парламент се състои от корумпирани мошеници!
Председателя:
— Веднага да се извините и да си вземете думите обратно!
Дълга пауза… Депутата:
— Извинете. Взимам си думите обратно, половината парламент не са корумпирани мошеници…
Чужда кола спира пред двама полицаи. Шофьорът пита:
— Ду ю спийк инглиш?
Полицаите се споглеждат и с почуда вдигат рамене.
— Парле ву франсе?
Те пак вдигат рамене
— Шпрехен зи дойч?
— Пак без отговор.
Шофьорът пали колата и си заминава.
— Е, явно трябва да учим повече езици, че да можем да се оправяме – казва единият полицай.
Другият скептично казва:
— Че този като знаеше, оправи ли се?!
Жена се кара на мъжа си:
— Отново на сън изреждаше различни марки ракии!
— Какво да правя, вече и на сън ли не може да поседя в кръчмата?