Бабичка звъни в пожарната.
— В къщата ми мирише много на газ… — Печката пусната ли е?
— Пуснах я още рано сутринта.
— А кибрит запалихте ли?
— О, забравих. Сега ще запаля…
Един алкохолик попитал един наркоман:
— Зашо не пиеш алкохол?
— За какво да лазя, като мога да летя!!!
Мъж отива в магазин за препарати срещу насекоми да търси отрова за хлебарки. Продавачът му препоръчва някаква.
— А как се употребява? – пита мъжът.
— Хващате хлебарката, отваряте й устичката и й напъхвате отровата. – обяснява продавачът.
— Е, ако е така, аз по-добре като хвана хлебарката, направо да я убия!
— И така може.
В един блок на първия етаж живял професор по математика, а на втория, точно над него негов студент. Професорът обичал да си ляга рано, а младежът по ранните сутрешни часове. Имал си и ритуал – тръшвал се на кревата си, събувал си обувките и ги хвърлял със замах в двата противоположни ъгъла на стаята. Всичко това ужасно притеснявало професора и той не можел да спи спокойно. Затова взел мерки. Срещнал студента и го помолил да не си хвърля така обувките. Младежът се извинил и се разделили. Прибрал се студентът все тъй късно същия този ден, тръшнал се на леглото и хърлил лявата си обувка. После се сетил какво е обещал и съвсем внимателно поставил другата на пода. След половин час от долу се чува глас:
— Хвърли и другата, че да заспя спокйно!
Когато бях на 16 години си мечтаех да си имам гадже с големи цици.
На 18 най-после си намерих. Но нямаше никакви чувства. Затова реших да си търся сантиментално и много чувствително момиче.
На 21 си намерих. Тя беше толкова чувствителна, че се разплакваше от най-малкото нещо. По цял ден плачеше за какво ли не, а от време навреме заплашваше, че ще се самоубие.
Затова реших, че ми трябва темпераментно, динамично момиче.
На 26 си намерих. Тя кипеше от енергия, започваше едновременно десет неща и без да завърши нито едно на другия ден започваше нови десет. Отначало беше много интересно, но после започнах да се чувствам като идиот около нея. Много енергия, но без посока. Реших да си търся умно и практично момиче.
На 31 я намерих и се ожених за нея. Тя беше много умна и здраво стъпила и с двата си крака на земята. Беше толкова практична, че се разведе с мене и ми взе всичко което имах.
Сега съм стар и мъдър. И си търся момиче с големи цици.
- Отворете! Полиция!
— Вече нямате и с какво да си отворите ли?! До къде стигна държавата!
Напушила се жабата, плува си в езерото и среща бобъра:
— А, бе Жабо, какво правиш?
— Махи, Бобър, напуших се и ми е много яко.
— Е-е-е, ще може ли и аз?
— Няма проблеми, само да не забравиш, като си дръпнеш, да задържиш преди да изпуснеш.
— ОК, ще задържа. Дръпнал си бобъра и се понесъл по водата, но както си се носел, се блъснал в хипопотама.
— Гледай къде плуваш, бе! Не ме ли видя? – казал хипопотама.
— Sorry, друже, ама с жабата се напушихме и сега ми е супер яко.
— Е-е-е, дали ще може и аз да се напуша?
— Е, ми сигурно?! Ходи при жабата, тя ще ти даде.
Тръгнал хипопотама и скоро намерил жабата, но точно преди да я попита, тя го погледнала ужасено и започнала да крещи:
— Какво правиш, бе бобър!?! Изпуска! Изпускай!
Полицай спира автомобил с бургаска регистрация в София.
— Добър ден, капитан Иванов, 20 лева глоба?
— Ама как 20 лева, какво съм направи? – попитал учудено водачът.
— Абе, по пътя от Бургас до София няма как да не си направил поне едно нарушение!
Две блондинки са в гората едната казва на другата:
— Какво ще правим ако се загубим?
— Ще отидем у нас. – казала другата.
Дама към собственик на куче:
— Моля ви, господине махнете това куче от мене, вече усещам как ме полазват бълхи!
Собственикът:
— Рекси, ела тук, че жената има бълхи.
Седяло зайчето на един кръстопът и си пиляло ноктите. Минала лисицата и го попитала:
— Какво правиш.
— Пиля си ноктите, че имам среща с лъвицата – казало зайчето.
— Бре, тоя заек, я го виж ти – помислила си Лиса.
Тя срещнала вълка и му казала. Вълкът се зачудил, но решил и проверил – отговора – същия. Разчуло се – минали няколко животни – заека все отговаря, че има среща с лъвицата и това си е. Решили животните да кажат на лъва за невярната лъвица. Той слушал, слушал и тръгнал към кръстопътя, гледа – вярно е. Заека седи там и си пили ноктите. Попитал го какво прави, а заека казал:
— А… а… а… нищо – пиля си ноктите и говоря глупости…
Един човек един ден седнал в един бар. До тук нищо странно, но със себе си той водел един щраус и едно мокро до кости коте. Седнал човекът на бара и си поръчал уиски. Изпил го и заплатил за него точно сумата, която барманът цитирал.
До тук, колкото и да е странно, все ще се преживее, но с тия точни пари… барманът започнал да се нервира. След като на няколко пъти човека плащал ама съвсем точна сума, барманът не издържал и го попитал:
— Абе к’ъв cи ти, бе? Не стига, че си водиш в заведението и щрауса и котката ами и на ‘сичкото отгоре 10 стотинки бакшиш не остави поне веднъж…
— Офф – въздъхнал човекът – наскоро хванах златната рибка.
Сторило му се на бармана, че нещо няма връзка, но като чул за златната рибка и се оживил:
— И к’во си поръча?
— Ами не виждаш ли – дългокрако пиленце, с мокро котенце и всичко да ми е точно…
Стюардесата на един самолет казва на пасажерите:
— Дами и господа, погледнете през левите прозорци. Виждате, че левия двигател не работи, но ще се оправим по някакъв начин.
След петнадесет минути.
— Дами и господа, погледнете през десните прозорци. Виждате, че и десния двигател не работи, но ще се оправим по някакъв начин.
След десет минути (по радиоуредбата).
— Дами и господа, погледнете отново през левите прозорци. Виждате ли тези бели облачета?
— Дааааааа! – отговарят всички пасажери.
— Това не са бели облачета, а парашутите на екипажа, който Ви пожелава приятно приземяване!
Мъж към жена си:
— Изглеждаш ми подозрително физиономията ти – или си ми изневерила, или се готвиш да ми изневериш.
— Защо или-или, може да са и двете.
В купето на луксозен влак пътуват англичанин, французин и наш Бай Ганьо. По едно време англичанинът, загледан през прозореца, казва:
— Моята Джоузефин е толкова изящна и грациозна, че ми напомня на английска хрътка.
След половин час се обажда французинът и нежно казва:
— Моята Жаклин е толкова пухкава, нежна и мила, че ми прилича на френска булонка.
Ганьо седял, въртял се и накрая, излизайки от купето, за да запали цигара, се обърнал към двамата господа и заявил:
— Абе и моята Мара е една кучка, ама баш каква порода е, не зная!
Един ден майката на седемте козлета излязла на пазар и им казала
— Не отваряйте на никого, ако някой почука паролата е „Ям люти чушки“. Но слочайно вълка чул паролата и след малко отишал да почука с престорен глас:
— Отворете аз съм майка ви.
Козлетата попитали за паролата, а той отговарил:
— Ям люти чушки.
Най-малкото козле казало:
— Яж си ги, ние имаме шпионка!!!
На една блондинка и омръзнало от вицове за блондинки и решила да промени цвета на косата си. Купила боя и готово. Тръгнала новоизлюпената брюнетка на излет с колата. Видяла стадо овце, спряла до овчаря и му казала:
— Овчарю, ако позная точния брой на овцете ти, ще ми дадеш ли едно агне?
Овчарят си помислил, че тя няма как да знае колко овце има и се съгласил. Брюнетката казала:
— Стадото ти има 56 овце.
Смаял се овчарят, защото това бил точният брой на овцете му, но понеже бил честен й казал да си избере едно агне.
— Ей, това, черничкото, игривичкото – казала тя.
Хванала го и го сложила в багажника.
Овчарят я погледнал, подсмихнал се и й казал:
— Добре, ти позна точния брой на овцете ми и аз ти дадох да си избереш едно агне. Сега, ако аз позная какъв е истинският цвят на косата ти, ще ми върнеш ли кучето?
- Деца, – пита учителката, – кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
— Долари, госпожо.
— Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
— Франкове, госпожо.
— Точно така! А ние какви пари имамe, Иванчо?
— Ние нямаме пари, госпожо!!!
Срещат се две приятелки:
— Как може така да изневеряваш на мъжа си?!
— А как, знаеш ли някакъв друг начин?
Първият пилот се обръща към втория:
— Карай малко самолета, а аз ще ида да оправя новата стюардеса.
След половин час се връща, а вторият пита:
— Как беше?
— Нищо особено, жена ми е по-добра!
— Чакай да ида и аз да пробвам! – казва вторият и изчезва.
Връща се след половин час, сяда си на стола и казва:
— Абсолютно си прав, твоята е по-добра!