Срещат се двама.
- Добре изглеждаш. Какво работиш сега.
- Давам на хората мир, правя ги по-добри и щастливи...
- Стига бе! Да не си станал пастор?
- Не, продавам трева.
Наркоман стои посред зима до отворения прозорец на стаята си.
Влиза майка му:
— Ама какво правиш! Затвори прозореца!
— Защо?
— Ами виж колко е студено навън!
— И като затворя, навън ще се стопли ли?