Командващият армията поканва офицерите и техните жени в базата на коктейл.
Един от генералите държи реч пред събралите се. Млад лейтенант се обръща към жената до него и казва:
— Каква глупсти ги дрънка този глупак, а?
Жената обръща червеното си от гняв лице към него с думите:
— Лейтенант, знаете ли коя съм аз?
— Не, госпожо.
— Аз съм жената на този, който нарекохте „глупак“.
— Така ли, – казва младият лейтенат твърдо и наперено, – а знаете ли кой съм аз?
— Не, не знам- казва генералската жена.
— Слава богу! – казва лейтенантът и изчезва в тълпата.
Една блондинка катастрофира с колата. Полицаите идват на местопроизшествието. Питат блондинката какво е станало.
— Ми, какво да кажа! Карам си аз по пътя и една елхичка ме следва. Аз надясно – тя надясно. Аз наляво и тя наляво. И по едно време, забих се право в едно дърво! Това е!
Полицаите оглеждат. Единият записва нещо, а другия оглежда колата. По едно време вторият изкрещява:
— Каква ти елхичка, бре! Това ти е ароматизатора на колата!
Вървят двама по улицата. Насреща – красива жена. Единият казва:
— Ех, моята жена да имаше такива крака… След няколко минути – още една красавица. Същият:
— Ех, моята да имаше такива гърди… И така по целия път. По едно време срещат жената на „мечтаещия“ мъж. Той й казва:
— Скъпа, няма да повярваш, през целия път само за теб си мисля!
Веднъж Иванчо се разхожда с баща си. По пътя срещат непознат човек, а Иванчо го поздравява:
— Здравей!
Баща му го пита:
— От къде познаваш този човек?
А Иванчо отговаря:
— Ами той е от инспекцията за чистота. Всеки ден, когато ти отидеш на работа, той идва у дома и пита мама: „Чисто ли е?“
Дик се връща с няколко синини на физиономията от бара.
— Кой те подреди така? – пита жена му.
— Джими – кратко отвръща той.
— О, този тип, този разбойник, този хаймана… – започва да кълне тя.
— Ш-ш-шт! Тихо! За умрелите се говори само добро или нищо!
Чукчата се появил в селото с джинси. Всичките чукчи веднага го наобиколили:
— Защо си с джинси?
— Ами значи, искам всяка въшка да си бяга по собствена пътечка.
Две приятелки си говорят. Едната хвали мъжа си:
— Моят е толкова готин, толкова секси, просто чудо.
— Защо му изневерваш, ако е толкова добър?
— Колкото повече изневерявам, толкова повече се убеждавам, че е най-добър от всички!
Един човек срещнал свой приятел и го поканил на гости.
Тръгват заедно и когато пристигат още от вратата тъщата го посреща взема му палтото, кани ги да влязат в хола и да се настанят. През това тъщата носи чехли и ги нахлузва на краката на зет си.
Приятелят много учуден от ситуацията пита:
— Какво я правиш тази женица, биеш ли я нещо, че е толкова послушна?
— Не, нищо подобно. Питай я ако искаш… Гостът съответно попитал:
— Защо е цялата тази любезност?
— Ами как да кажа… – започнала тъщата – … отначало, когато младите се нанесоха много се радвахме; момчето е добро, здраво, справедливо и спокойно – нали работи като футболен съдия. Имахме котка, но тя нещо не го харесваше много много и още първата вечер го надраска с нокти по крака. Той нищо не каза, само извади от джобчето си един жълт картон, вдигна го и после го прибра. И така всичко си продължи спокойно. След два дни докато зет ми гледаше телевизия, обаче, котката скочи върху него и го надраска по рамото. Той пак реагира много спокойно – извади жълтия картон и го вдигна. Но една вечер котката скочи върху лицето му и го одраска. Тогава той вдигна червен картон и на сутринта намерихме котката обесена на тавана… — Тази история е много тъжна, но не разбирам какво общо има с това да си толкова любезна със зет си.
— Ами аз вече имам два жълти картона…
Пиян мъж се клатушка по улицата и се срутва пред вратата на кръчмата. Докато се опитва да седне, вижда едно момченце и го вика:
— Ей, детенце – ако позная как се казваш, ще ми донесеш ли едно двойно от кръчмата?
— Няма, бе, тате! Хайде да си ходим в къщи.
Зайо Байо влиза в горската кръчма и казва:
— Тук някой ще яде бой!
Всички се споглеждат и мълчат.
На другия ден Зайо Байо пак влиза в кръчмата и казва на силен глас:
— Тук някой ще яде бой!
На лъвът му омръзнало, станал от масата, излязал навън и ступал Зайо. Когато Зайо Байо влязъл, изтупвайки праха от себе си, промърморил:
— Абе, аз ви казах, че някой ще яде бой.
Един човек влиза в супер high-tech бар, където робот стои зад плота вместо барман.
Отива човекът на бара, а роботът го пита:
— Колко е Вашето IQ?.
Човекът отговаря:
— 150.
Роботът веднага му сипва 16-годишно уиски и започва разговор за глобалното затопляне, интерференцията на заобикалящата среда, квантовата механика, нанотехнологиите и т.н.
Човекът остава много впечатлен от вечерта и затова и на другата вечер решава да тества робота.
Когато роботът го пита за неговото IQ, той казва 80.
Веднага роботът му сервира бира и му говори за футбол, карти, любими ястия, жени и пр.
Все така заинтригуван, човекът се връща на следващата вечер отново.
Роботът го пита:
— Колко е Вашето IQ?.
А човекът отговаря:
— Мисля, че е около 20.
Тогава роботът му сервира една голяма чаша с червено вино и го пита:
— Е, значи пак ще гласуваме тази неделя, а?
Кавалер пита дамата, с която току-що се е запознал:
— На колко години сте?
— Няма да ви кажа направо, само ще ви намекна. – кокетничи тя. – Дъщеря ми е в детската градина.
— Браво! Сигурно е директорка там?
В купето на луксозен влак пътуват англичанин, французин и наш Бай Ганьо. По едно време англичанинът, загледан през прозореца, казва:
— Моята Джоузефин е толкова изящна и грациозна, че ми напомня на английска хрътка.
След половин час се обажда французинът и нежно казва:
— Моята Жаклин е толкова пухкава, нежна и мила, че ми прилича на френска булонка.
Ганьо седял, въртял се и накрая, излизайки от купето, за да запали цигара, се обърнал към двамата господа и заявил:
— Абе и моята Мара е една кучка, ама баш каква порода е, не зная!
Доктор към млад мъж:
— Пушите ли?
— Да, аз съм млад ерген тъй че пуша… — А алкохол употребявате ли?
— Да, аз съм млад ерген, тъй че пия… — А полов живот?
— Да, аз съм млад ерген, тъй че… — Да ви кажа честно, ще трябва да забравите за всички тези неща?
— Хм… С пиенето и пушенето някак си ще се справя, но със секса ще е трудно… — В такъв случай трябва да се ожените.
— Защо пък?
— За да спрете секса постепенно…
1969 година след като американците кацнали на Луната, хиляди македонски войводи погледнали към нея и казали:
— Ех Месечино, земльо македонска, некои ден ке те освободиме!
В класа на Иванчо дошъл инспектор. Госпожата влиза заедно с него в класната стая и с широка усмивка пита:
— Ученици, знаете ли кой е дошъл днес на посещение?
Иванчо се обажда:
— Някакво говедо от министерството.
Госпожата:
— Иванчо, как не те е срам? Откъде си ги научил тези думи? Марш при директора!
— Ами вчера като минавах покрай кабинета на директора го чух да ви казва: „И утре да внимавате как ще се държите като дойде на посещение онова говедо от министерството.“
- Чу ли? Полицията днес е заловила 1200 пиратски диска!
— На площад „Славейков“ ли?
— Не, там всички са си платили на който трябва…
На бал с маски:
— Не мога да се отърва от този. Лепнал се е за мен… — Само си свали маската, мила, и готово.
Учителката пита:
— Иванчо, какво ти подари татко ти за рождения ден?
— Четири прашки, госпожо!
— Престани да се шегуваш, сериозно те питам!
— Не се шегувам! Моя татко е единствения стъклар в квартала!
Турист се връща при приятелите си и възмутен казва:
— В тая страна много лъжат! Пише жени, влизам аз, гледам – тоалетна!