Двама студенти съквартиранти си говорят:
— Много е тежко положението с храната… без никакви доходи… Искаш ли да си вземем едно прасе и да си го гледаме на терасата?
— Стига бе … Много е мръсно!
— Нищо.. то ще свикне..
Две жени си говорят:
— Ей, всички мъже са големи женкари… — Защо пък всички? Има-няма половината.
— Е, че то другите мъже ли са…
Димитър Пенев:
— Момчета, тренировката ще се води от Краси Борисов, ако ви стане студено ще пуснем лампите.
Един режисьор пита друг:
— Защо вашите актьори започнаха така лошо да играят любовни сцени?
— Защото всички се изпожениха…
- Какво е наказанието за многоженството?
— Много тъщи.
Баща чете сутрешния си вестник. Внезапно скача и изкрещява на сина си, който си пише домашните:
— „Десет милиона за един футболист!“ Не си губи времето с глупости! Марш навън, да играеш футбол!
- Защо те наричат човека-паяк?
— Веднъж не видях една муха в бирата ми…
В Бургас:
— Кък съ казваш?
— Елка.
— Въъъъй, смятай!
Между футболни коментатори:
— Какво ще кажете за играта на този играч?
— Напомня ми на Христо Ботев.
— Но Ботев никога не е играл футбол!
— Именно!
- Защо дебеланковците са добродушни?
— Защото нито могат да се бият, нито да тичат бързо…
Пастор на малко село в околностите на Абърдийн обикаля енориаршите си и ги убеждава да дадат по една лира в помощ на мисионерите, които с риск да бъдат изядени от канибали, помагат на бедните страни в Африка.
— Трябва да нахраним тези, които са гладни! – настоятелно повтаря пасторът.
— Добре де, добре – недоволства един от селяните, – ама не може ли вместо мисионери на онези диваци да се дава нещо по-евтино за ядене?
Мъж се прибира късно и ляга да спи в отделна стая. През нощта чува жена си да вика и отивайки в нейната стая вижда как изчезва силует на мъж през прозореца. Жената:
— Два пъти ме изнасили!
— Защо не извика веднага?
— Мислех, че си ти, докато не започна втория път.
Две познати си говорят:
— Ау, предстои ми първа брачна нощ. Така ме страх, как ще мине!
— Глупачка! Виж, да се ражда е наистина страшно.
— Ти си глупачка! Аз вече съм раждала…
Иванчо пита баща си:
— Тате, теб твоята майка биела ли ти е?
— Не, само твоята.
Жена си събира багажа, вика по мъжа си:
— Ще отида при друг да знаеш, ще съжаляваш!
Мъжът помълчал малко и казва:
— А защо да го съжалявам?
- Биковете не реагират на червения цвят, само кравите.
— Защо тогава биковете се разяряват, когато тореадорите развеят червена кърпа пред тях?
— Защото се ядосват, че ги смятат за крави.
Кошмар за програмиста:
Двете любими играчки – компютъра и гаджето да си играят една с друга.
Иванчо ходи по улицата с майка си. Срещат една приятелка на майка му. След като се поздравили, майката казва:
— Иванчо, целуни лелята.
— Няма!
— Иванчо, казах ти!
— Няма!
— Е защо така?
— Вчера тази леля заради една целувка такъв шамар извъртя на тате…
Седи пиян мъж пред огледалото и си говори:
— Тук съм и там съм.
Звъни се на вратата. Пияният отива и пита:
— Кой е?
— Аз съм.
— И там съм аз!!!
Един младеж кара кола. С едната си ръка е прегърнал млада дама, а с другата държи волана. Спира ги полицай и казва на момчето:
— С двете ръце, с двете!
А то отговаря:
— Съжалявам господин полицай, но не мога да пусна волана.