Млад мъж към русата си съпруга:
- Защо тази супа е без месо?
- Не знам. Приготвих я точно по готварската книга, която е останала от баба ти.
- И какво пише там?
- "Вземете месо за 50 стотинки..."
- Без храна може да се живее месец.
- Може, а смисъл?
- А без смисъл може да се живее цял живот.
Жена се гледа в огледалото и казва на мъжа си:
- Скъпи, не мислиш ли, че белият цвят ме прави да изглеждам пълна?
- Не мисля, че е от белия цвят, а това, че ядеш по 15 пъти на ден!
Жена пита в аптеката:
- Имате ли нещо евтино и ефективно за отслабване?
- Има. Лепенки.
- А къде се лепят?
- На устата!
- Госпожице, на колко години сте?
- А колко ми давате?
- Не повече от 50 долара!
Една жена се оплаква на приятелката си от семейния живот:
— По цял ден се занимавам само с чистене… Мия чиниите, мия пода, мия прозорците… — Ами мъжа ти?
— А, само това оставаше… Той сам си се мие.
Двама музиканти обсъждат свой колега:
— Чу ли, че Петров изнесъл концерт за гладуващите в Африка?
— Добре е направил. Нека разберат, че има неща по-страшни от глада.
На кинокасата има табелка с надпис: „За войници – само 2 лева.“
Една блондинка дава 4 лв. и казва:
— Бих искала двама, но моряци.
Жената:
— Учените твърдят, че сега хората живеят с десет години повече от преди.
Мъжът:
— Е,надявам се сега да намериш време да ми зашиеш копчето на ризата.
- Бабо, защо са ти толкова големи очите?
— За да виждам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо са ти толкова големи ушите?
— За да чувам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо ти е толкова голям носът.
— Ех, така сме си ние слоновете, внучето ми…
- Вие взимате рушвети!!!
— Ама какви рушвети? Максимум пиене или бонбони..дреболии!
— Значи четири вагона „Пещерска“ и 10 процента от акциите на шоколодовата фабрика са дреболии?
Един човек умрял и отишъл в рая. Там той видял голяма стена от часовници зад Свети Петър.
— За какво са всичките тези часовници?
Св. Петър отговорил, че това са часовниците на лъжите. Всеки път когато лъжеш, стрелките на часовника се движат с една секунда напред.
— Аха – казал човекът – на кого е този часовник?
— Това е часовникът на Майка Тереза. Стрелките му не са се поместили, тя никога не е казала лъжа.
— А къде е часовникът на Бате Бойко? – попитал човекът.
— Неговият ли? В офиса на Исус е… ползва го като вентилатор…
- Вярваш ли, че сключването на брак в петък носи нещастие?
— Разбира се, защо петък да е изключение?
На изпит за шофьорска книжка:
— Представете си, че сте пропътували петстотин метра, и разбирате, че сте си забравили ключовете на колата вкъщи. Какво ще предприемете?
— Ще отбия вдясно, ще спра колата и ще сляза да видя кой идиот ме е бутал толкова време.
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
— Господин Директор, всички деца се мислят за Терминатор.
А Директора баааввно се извърнал към нея и със силен удар с юмрук в близкия шкаф изсъскал гневно през зъби:
— Ааззз ссъъъммм Тееррммииннааттоорраа.
Срещат се двама приятели. Единият неотдавна се е оженил. Нежененият пита:
— Е, как е семейният живот?
— Абе, мани… забранено ми е да пуша, забранено ми е да пия… — И кво… вече съжаляваш, че не си ерген?
— И да съжалявам ми е забранено…
Пиян мьж се прибира и жена му започва да вика:
— Къде беше бе, пияницо?
— Играх шах с Пешо.
— А защо миришеш на ракия?
— Че на шах ли да мириша?
Телефонен разговор с адвокатска кантора:
— „Голдблум, Голдблум, Голдблум и Голдблум“, добър ден.
— Добър ден, търся господин Голдблум.
— Няма го, в командировка е.
— А мога ли тогава да говоря с господин Голдблум?
— Излезе на обяд.
— А господин Голдблум?
— Болен е тази седмица.
— Тогава ще мога ли да говоря с господин Голдблум?
— На телефона.
Момиче праща sms на гаджето: „Толкова те обичам! Толкова ми липсваш! Ако в момента плачеш – прати ми сълзите си! Ако се смееш – прати ми смеха си! Ако спиш – прати ми сънят си!“ След минута получава отговор: „Дрискам. Да пращам ли?“
- Петърчо, защо всеки ден закъсняваш за училище?
— Защото като наближа училището виждам табела „Внимание – училище! Намали скоростта“!