Отиват Хасан и Айше на танци.По едно време на Хасан му се дотанцувало и вика на Айше:
- Айше в`ъри тука да танцуваме, ма!
- Не мога Хасане, х`апсолютно съм уморена!
- Айше, в`ъри тука щти вкарам един ма!
- Е штом така любезно ма каниш!
Едно червейче пита майка си:
- Мамо, мамо къде е татко?
- За риба миличко!
Терористи хванали трима корабокрушенци. Попитали първият:
- Чакалака или смърт.
Tой казал чакалака.
Попитали вторият:
- Чакалака или смърт
Tой също казал чакалака.
Попитали и третият:
- Чакалака или смърт,
Tой обаче гледал как терористите чакалакали двамата корабокрушенци и казал смърт. Терористите отговорили:
- Добре ще те чакалакаме до смърт.
Две приятелки си говорят:
- Моят много пие!
- И моят пиеше, но го отучих.
- Как?
- Като поиска да спи с мен, го наказвах с поза 101.
- Каква е тя?
- Мъжът отгоре, а отдолу няма никой.
Говорят си приятелки:
- Мими, никога не съм била по-щастлива! Имам си двама любовника, и единия е толкова красив, внимателен, нежен!...
- Тогава за какво ти е втория?
- Ох, затова пък вторият не е "хомо".
Жена иска в магазина висок гардероб. Питат я:
- Висок ли ви е тавана?
- Не, но съседа е висок.
В поликлиниката влиза прежълтял мъж и се държи за корема.
- Докторе, вчера ядох миди и сигурно са били развалени, защото ужасно ме боли корема!
- Не усетихте ли неприятен мирис, когато ги отваряхте?
- Трябваше ли да ги отварям?!?
Една баба пита войник:
- По какво се различават войниците от партизаните?
- Войнците нападат отпред, а партизаните - отзад.
- Аха! Значи моят дядо е партизанин!
Клиентът:
- Супата ми е прекалено студена!!!!!
Келнерът:
- Да ви донеса ли пуловер?
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Двойка за грешен отговор!
Ученик:
- Голяма работа! Днес ми е рождения ден!
Обаждане на системния администратор:
- Не отварям Гугъл.
- Свети ли ламичката на мрежовата карта?
- Свети, и не е лампичка а полупроводников светодиод.
- Ъъъъ, явно не е при вас проблемът.
Софийска улица, натоварено кръстовище, някакъв оранжев Москвич блъска очевидно нова и скъпа западна кола. От москвича излиза поп, а от другото возило - разярена мутра:
-Ей, мамицата ти брадата, ей сега ти **** майката.
-Спокойно, чедо, всичко ще се оправи, щом сме живи и здрави.
-Как спокойно, бе, ти знаеш ли колко струва тая кола, ей сега те пращам при шефа ти!
-Няма нужда да се ядосваме, чедо, важното е, че сме живи и здрави. Виждам, че се поддаваш на гнева, по-добре си пийни и се успокой.
Тук попът вади едно шише Манастирска гроздова изпод расото и го подава на облещената мутра с блага усмивка. Мутрата отпъва юнашки, обърсва се, видимо успокоен, връща шишето и пита:
-Ти, кво, няма ли да пийнеш?
-А, не, аз чакам катаджиите…
Гонзо копае в градината. Доближава го Миланов и пита:
- Какво търсиш?
- Корен квадратен. От вчерашната домашна. Ама само кръгли ги вадя!
- Добре си ти. А на Гошо Христов са му дали за домашна работа един член да го направи на многочлени. И преди малко го гледам - точи един нож и тихо плаче...
Минава един човек покрай оградата на военно поделение и слуша отвътре:
- Зеленото отгоре! Зеленото отгоре!
Почудил се какво става, намерил една дупка в оградата и надникнал оттатък. И какво да види: Военните садят дървета под надзора на цивилен от горското.
Двама борци пътуват по магистралата. Единият казва:
- А, ето я табелата. Завий сега на дясно!
- Ааа, аз вече на табели не вярвам! - отговорил другият борец - Вчера гледам на една табела пише "Жени". Влизам, гледам, а то... тоалетна!
Пред входа на блока седят три стари моми и чоплят семки. Към тях се приближава порядъчно пийнал мъж, олюлява се и изфъфля, като посочва две от лелките с пръсти:
- Ти и ти...
Третата го поглежда кокетно и пита:
- А аз...Може ли и аз?
- М-м-може-е-е - махва снизходително с ръка пияният. - Вървете на м-м-майната си!
Гражданин решил да предпази автомобила си от кражба и написал бележка на предното стъкло:
"Радиото не работи, акумулатора е изтощен, няма бензин."
На другата сутрин намери друга бележка на предното стъкло: "Тогава не ти трябват гумите!"
Срещат се ловец и риболовец. Риболовецът се хвали:
- Хванах толкова голяма риба, че от опашката й направих метла и жената още мете къщата.
Ловецът
- Аз пък отидох на лов и застрелях един елен и не щеш ли се показа горския. За да не ме хване дигнах пушката и го застрелях. Изкопах един трап и таман да го зария хоп двама цигани. Не ми трябват свидетели - дигнах пушката и ги застрелях. Таман да ги зария хоп един рейс пионерчета.
- Е, и? - казал риболовецът.
- Намали малко от рибата, щото ще застрелям и пионерчетата - казал ловецът.
- Каква е приликата между френската любов и шкембе чорбата?
- Навсякъде ги правят различно...
Мъж и жена лежат по гръб в кревата, гледат тавана, жената си мисли:
"Мълчи, не желае да разговаря с мен, значи не ме обича, сигурно си има друга..."
Мъжът си мисли:
"Муха. Муха на тавана. Как се държи с тия крачка, мама и д**ба..."