Звъни се на вратата.
- Кой е?
- Джак изкормвача!
- Скъпа, за теб е!
Съдията:
- Следващият, който прекъсне заседанието, ще си отиде в къщи!
Подсъдимият:
- Ура!
Един дядо отива в ресторант да си похапне нещичко.
След като приключил с основното хапване решил да си поръча десерт и викнал келнера:
- Ако обичате ще може ли един Ошав?
Келнера малко очуден казва на дядото:
- Господине, ако желаете можем да си сервираме пресен компот от сливи.
Дядото отговаря окончателно:
- Няма нужда синко моето време мина сега съм на сухи сливи.
Жена споделя със своя приятелка:
- Това наистина е много забавно. Съдът присъди на бившия ми съпруг и трите деца, а пък нито едно от тях не е негово.
Жена казва на мъжа си:
- От днес минавам на пазарна икономика - правя всичко за пари:
- Да сготвя - 50 лева, да измия - 50 лева, секс - 100 лева.
Лягат си, мъжът:
- Хайде да правим секс.
- 100 лева.
Пребърква се - само 70 лева.
Жената;
- Не стигат.
Заспиват... По някое време мъжа се събужда, гледа, жена му рови в чантата си.
- Какво търсиш?
- Ами dа ти дам 30 лева назаем...
На пресконференция с министър-председателя на една държава журналистите задавали следните въпроси:
- Господин министър-председател, цените се вдигат, а заплатите - не, как се справя народът?
- Еми, живее си, справя се - отговаря министърът
- А какво ще кажете за кризата в здравеопазването - няма лекарства или са много скъпи?
- Еми живее народът, справя се!
- Някакво обяснение за ниските пенсии, режима на ток и вода?
- Живее народът, живее!
Накрая става един журналист и пита:
- Господин премиер, а с цианкалий опитвали ли сте?...
Старите лели идваха при мен на сватби и ме сръгваха в ребрата с думите "Ти си следващия". Спряха да го правят, когато започнах да правя същото на погребения.
Група туристи стоят захласнати пред статуята на Венера Милоска. Едно дете пита баща си:
- Тате, защо е без ръце?
- Виждаш ли какво ще стане и с тебе, ако продължаваш да си гризеш ноктите…
Студент учи за изпит. Вътрешният глас му казва:
- Ще се падне 6ти въпрос!
Студентът пита вътрешния си глас:
- Сигурен ли си, че ще се падне точно той?
Вътрешният глас отговаря без да се колебае:
- Сигурен съм! Учи 6ти въпрос!
Студентът научава 6ти въпрос и отива на изпита. Преподавателят съобщава, че въпросът е 8ми. Тогава вътрешният глас на студента му казва:
- Не е възможноооо!
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
- Какво да направя, като и днес загубих двубоя?
В кръчмата дебел човек пие бира след бира. Друг клиент дълго го наблюдава и му казва възхитен:
- Ама вие пиете бирата съвсем като вода!
- Глупости говорите - отговаря пиещият. - Нима човек може да изпие толкова много вода?
Господин по химия пита ученичка:
- Какво правиш ?
Тя:
- Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богове да не грамнеме.
Учителят.
- Боже кажи и да не смесва цигара с гас.
- Редник, с какво трябва да започне почистването на автомата?
- С проверка на серийния номер, господин сержант!
- ???
- Ами че как?! Защо ще ми е да чистя чужд автомат?!?
Евреин иска аудиенция при папата в Рим. След дълги увещания го пускат при Светия отец.
Евреинът вади картина и я показва на папата:
- Това какво е?
- Тайната вечеря.
- Тези тука кои са?
- Христос и апостолите.
- Ти ли си им наместника на земята?
- Аз съм.
- А знаеш ли, че на тая вечеря още никой не й е платил сметката?
Българин отива в Америка да работи при негов приятел. Когато се срещат, приятелят му посочва една улица в центъра на Ню йорк и казва:
- Аз, прияталю, работя на тази улица. Всяка вечер намирам по нещо - я обица, я пръстен, я някоя банкнота и така си живея. Ти ще работиш на онази.
Същтата вечер още двамата излезли на работа и новият, както се разхождал из неговата улица, видял под една улична лампа доста дебел портфейл на тротоара. Тъкмо се навел да го вдигне, па се замислил и му теглил един здрав ритник.
- Айде стига бе, още от първия ден ще работя...
Младоженец пита малкия брат на булката:
- Често ли ни гледаш през ключалката?
- Само понякога, когато не надничат мама и тате.
Един човек си карал Харлито по калифорнийския плаж, когато изведнъж небесата се разтворили над него и с гърмящ глас Господ му проговорил:
- Понеже цял живот си се стремял да си ми верен, ще изпълня едно твое желание.
Човекът спрял мотора си и казал:
- Издигни мост до Хавай, че да мога да карам дотам всеки път когато поискам.
Господ му отговорил:
- Желанието ти е материално, помисли за огромното предизвикателство на такъв тип начинание, за
подпорите, които трябва да се се издигнат чак от дъното на Тихия океан и тоновете бетон и стомана, които ще са необходими! Това ще изчерпи много природни ресурси! Мога да го направя, но ми е трудно да приема стремежа ти за материални блага. Не бързай, помисли си и си пожелай нещо, което да е в полза на цялото човечество.
Човекът с Харлито помислил помислил и накрая казал:
- Господи, бих искал аз, а и всички други мъже да можем да разбираме жените; искам да знам какво чувства жената, какво си мисли, когато ме наказва с мълчание, когато плаче, какво всъщност има предвид, когато казва, че всичко е наред, и най-вече искам да знам как мога да направя една жена истински щастлива.
И Господ му отвърнал:
- Две или четири платна искаш на тоя мост?
Една блондинка иска кола с всички екстри. Отива в една автокъща и пита продавача:
- Имате ли кола, евтина и с всички екстри?
Продавачът казва:
- Имаме KIA.
Блондинката казва:
- Не само да не е KIA, защото на телефона ми пише NOKIA.
На няколко студента много им се приискало момиче. Вървели си те по улицата и видели срещу тях да върви страхотна мадама. Когато се срещнали, я попитали:
- Искаш ли да играем на гатанки? Ако не отговориш, ще ти се изредим всички! А ако познаеш, решаваш ти какво да правим.
- Добре. Става!
Тръгнали те към общежитието, и влезли в стаята на единия от младежите.
- Какво е това мъничко червеничко, с черни точки?
- Слон!
- Не позна! - и й се изредили всички.
- Какво е това мъничко червеничко, с черни точки?
- Слон!
- Пак не позна! - и пак минали всички.
Минал ден, минал втори, от стаята никой не излизал. Съседите се усъмнили, залепили ухо на вратата и чули:
- Моля те, кажи калинка!
- Слон!
- Повече не искам да си ми шофьор. За втори път тази седмица си на косъм да ме убиеш!
- Но, шефе, моля те, дай ми поне още един шанс!