Една стоножка била поканена на тържество.
Забавата започва, а нея я няма. Тържеството наближава своя край и стоножката влиза запъхтяна. Всички я питат какво става. Тя отговаря:
- Ами на вратата пишеше "Преди да влезеш вътре си изтрий краката".
Един човек отива на лекар и му казва:
- Докторе, сънувах ужасен кошмар. Сънувах, че тъща ми води един крокодил. Ах тези жълти очи! Ах тези големи зъби! Ах тази сбръчкана зелена кожа!
- Еee, наистина е страшно!
- Чакайте, сега ще Ви опиша и крокодила.
Две блондинки си говорят, едната пита:
- Защо са толкова кратки вицовете за блондинките?
Другата отговаря:
- За да ги запомнят по лесно брюнетките!
Стои един борец пред една баничарница, върти се и пуфти.
Минало едно циганче покрай него ...
Бореца: Чшшшш, ела тука бе!
Циганчето: Абе бате аре стиа бе.
Б: Ела тука бе. Влезни ми земи една баница!
Ц: Абе бате моля ти се.
Б: Влезни ми земи една баница, ето ти 5 лв.!
Ц: Абе бате стиа бе.
Б: Влезни ми земи е`на баница, ето ти 5 лв. рестото за тебе!
Ц: Абе бате ти не можеш ли да си земеш сам?
Б: Три пъти влизам да си купя, тия ми дават оборота и бягат. Влезни ми земи една баница!
В гората бандити ограбили ловец. В полицията го питат:
- Не можахте ли да се защитите по някакъв начин?
- Какво можех да направя? - обидил се ловецът. - И двете ми ръце бяха заети - в едната държах нож, а в другата - пушка!
Чукчата си купува кола. Питат го как е.
- Ами добре е. До града стигам само за един час. Е, вярно, после се връщам пет часа...
- Защо бе?
- Ами за напред има пет скорости, а само една задна...
Клиентът:
- Супата ми е прекалено студена!!!!!
Келнерът:
- Да ви донеса ли пуловер?
- Аз съм българче...
- Ай стига си се оплаквал бе!
- Защо все още не си се оженил?
- Да не съм глупак да се оженя за такава глупачка, която ще се съгласи да се омъжи за мен?
- Мамо, съборих шкафа в хола!
- Баща ти знае ли?
- Той разбра защото е под него!!!
Голяма акула учи малкото акулче как се ядат хора:
- Като видиш човека, първо вадиш перката над водата да се вижда и правиш един голям бавен кръг около него, след това правиш по-малък и бърз кръг, и тогава го ядеш.
- Добре, мамо, не мога ли да го изям направо?
- Можеш, но трябва да го ядеш с гомната...
Димитър Пенев за Австрия:
- Познавам австрийците, много добър отбор. Бил съм и на стадионът им - "Кратера" (всъщност Пратера). Около него има много люлки.
Срещат се двама клошари:
- Ти къде живееш?
- Никъде.
- О, значи сме съседи!
В училище учителят честити Коледа и Нова година. Той пита децата какво искат да стане на Коледа. Иван казва:
- Аз искам да получа шестица на теста по математика.
Учителят:
- Дано. Само на Коледа стават чудеса!
Исус, Папата и Чък Норис са в една лодка. Изведнъж Исус излиза от лодката и почва да ходи върху водата, докато стигне брега. Чък Норис прави същото. Папата и той опитал, но потънал и се удавил. Исус казва на Чък:
- Не мислиш ли, че трябваше да му кажем за камъните под водата?
Чък Норис му отговорил:
- Какви камъни?
Двама наркомани се возят в препълнен автобус. Една баба казва на единия:
- Чедо, ще станеш ли да ми отстъпиш мястото си?
Другият наркоман се обажда:
- Не ставай! Знам го аз тоя номер - ти ще станеш, а тя ще седне!
Учителката по биология:
- Къртицата всеки ден изяжда храна, равна на собственото й тегло!
Иванчо пита:
- А къртицата откъде знае колко точно тежи?
Учителката решила да покаже на децата вредата от алкохола.
Tя изважда един червей и пред очите на всички го потапя в чаша с водка. Червеят се сгърчва и умира. Тя пита:
- Каква е поуката деца?
- Който пие водка няма глисти - казва Иванчо. Учителката ядосана решава да заведе децата в една ферма. Там слага пред една крава едно буре с вода и едно с водка. И отново пита:
- Кравата пие от водата и не помирисва даже водката. Kакъв е изводът? Иванчо веднага готов с отговора:
- Който не пие водка е говедо.
Среща на двама приятели:
- Разбрах, че си се развел?!? Успяхте ли да се договорите 50 процента за тебе и 50 процента за нея?
- Не, 50 за нея и 50 за адвоката…
Дете пита баща си:
- Тате, като беше малък, имаше ли компютър?
- Не - отговаря бащата.
- А плейстейшън?
- Не.
- Джиесем?!?
- Също не...
- А тате, динозавър виждал ли си?!