Каква е разликата между бразилския футбол и българския?
Бразилците седят пред телевизора, гледат играта на своя национален и си мислят:
"Провървяло им е на момчетата, за националния играят."
Нашите футболисти тичат по игрището с топката и мислят:
"Провървяло им е на момчетата, седят си сега с биричката пред телевизора."
Сани пита майка си:
- Мамо, защо Нова година не е веднага след Бъдни вечер и Коледа?
- За да не умират хората от преяждане и препиване.
Урок по литература. Учителката задава въпроси:
- Сега ще изучаваме творчеството на най-големия български писател, който същевременно е и поет. Кой е той - подсказвам, името започва с В и завършва на в.
Петърчо:
- Вазов!
- Браво Петърчо, харесва ми логическото ти мислене!
По-нататък ще изучаваме поезията на виден поет, който е умрял от туберкулоза. Подсказвам - името започва със С и завършва на и.
Марййка:
- Смирненски!
- Браво Марийке. Харесва ми логическото ти мислене!
Иванчо вдига ръка:
- Госпожо, кой е този писател, на който името започва с Х и завършва с Й?
- Марш навън и утре с баща си тук!
Иванчо тръгва към вратата и пътьом казва:
- Хемингуей г-жо, но ми харесва логическото Ви мислене..
Два коня седят на едно дърво и плетат. Единият вдига глава и казва:
- Ха виж, над нас лети слон!
Вторият вдига глава нагоре, поглежда и казва:
- Аха!
Отново продължават да плетат. Първият пак вдига глава и казва:
- Гледай бе, гледай! Два слона летят над нас!
Вторият пак вдига глава, поглежда и пак казва:
- Аха!
Първият пак поглежда и отново вика:
- Гледай бе, сега пък три слона летят!
Вторият пак вдига глава и отсича:
- Стига бе, сигурно някъде тук има гнездо!
Щяли да разстрелват брюнетка, блондинка и червенокоса.
Първо взели брюнетката, но тъкмо когато щели да я гръмнат, тя извикала:
- Внимание, има наводнение!
Всички избягали и тя се спасила. Взели червенокосата и тя извикала:
- Внимание, изригва вулкан! - и тя се спасила.
Дошъл ред на блондинката. За да се спаси тя извикала:
- Внимание, огън! - те я разстреляли.
Пътуват трима на кораб - англичанин, французин и естествено българин. И една дама - тя била италианка. На втората седмица англичанина казал:
-Джентълмени, дамата вероятно скучае без любимото си куче, трябва да я ухажваме.
Французина се съгласил с думите:
-Оооо да, една седмица без секс, дамата определено скучае.
И погледнали българина въпросително. А той вдига рамене и се съгласява:
-Ми добре, аз тая мадама от една седмица я пердаша, ама щом трябва - ще ухажвам..
Една майка отишла да навести сина си, който бил студент в друг град. Сина имал съквартирант. Вечеряли заедно. Майката имала някакви съмнения, и от време на време им хвърляла по един поглед. Сина забелязъл особенните погледи на майка си, и и казал
-Майко искам да те оверя че с Киро сме само съквартиранти. Заминала си майката. След една седмица майката получила съобщение: Майко не твърдя че си взела тигана, но факт е че го няма от деня в който ни беше на гости. Майката им пратила следния отговор: Сине не твърдя, че спите с Киро в едно легло, но ако той спеше в неговото, щеше да намери тигана.
Две приятелки разговарят:
- Джули, никога не съм била толкова щастлива, имам двама приятели.
Единият е красив, нежен, внимателен, грижовен... !
- Тогава, за какво ти е другият?
- Ох, ами другият не е обратен.
От ЧНИИ (Чукотски Научно-Изследователски Институт) изпращат телеграма до Москва:
- Изпратете 2000 тухли за научни изследвания.
След един месец:
- Изпратете 20000 тухли за научни изследвания.
След още един месец:
- Изпратете 1000000 тухли за научни изследвания.
Изпращат проверяващ да видят за какво им са тухлите. Пристига той и гледа. Група научни сътрудници на брега на океана.
Гледат тухла.
- От тук - правоъгълна.
- И от тук - правоъгълна.
- И от тук - правоъгълна.
Хвърлят я в океана:
- А прави кръгове???
Мъжко достойнство - не е това, което е в гащите, а това, което е в гаража. Това в гащите - женско щастие...или пък нещастие...
Турист влиза във френски магазин:
- Извинете, каква е цената на сапуна?
- 100 fr.
- А, ако го разрежете наполовина ще ми го дадете ли за 50?
- Да, разбира се !!
- А, ако взема 1/4 ще ми го дадете ли за 25?
- Да, разбира се !
- Добре, тогава дайте ми 1/4............Извинете, какво е това увитото до сапуна ?
- Това е подарък от фирмата: ЕДИН ПРЕЗЕРВАТИВ, ЗА ДА НЕ СЕ РАЗМНОЖАВАТ ТАКИВА КЛИЕНТИ, КАТО ВАС!
Прегърнал стълба, едва държейки се за него, стои пияният като крак поручик Ржевски. Покрай него минава графинята, с възмущение го оглежда и злобно процежда:
- Господин поручик, но Вие сте пиян! Не, Вие сте безобразно пиян!! Не, Вие сте отвратително пиян!!!
- Ггосспожо - едва изломотва Ржевски - ааа нна Вас краката Ви са ккриви! Ннее, нна Вас краката Ви са безобразно ккриви!! Ннее, нна Вас краката Ви са отвратително ккриви!!!
И замислено усмихнат добавя:
- А аз утре ще съм трезвен...
"100 крачета"
Сто крачета трополяха
по паркета у дома,
аз се вслушах, те се спряха
и настана тишина...
Пак задрямах, но ги чух,
мисля, че сега пълзяха,
аз напрегнах своя слух -
вътре в барчето ми бяха...
Скочих бързо на крака
и заварих ги във крачка -
как измъкваха сега
две по двайсет и стотачка...
Пак заспах, но сутринта
се огледах за крачкАта,
нямаше ги, ала с тях
и половината заплата...
И сега седя и мисля,
гледам дървеното барче,
те ли кинтите ми свиха
или просто много харча?!...
Малки пъргави крачка,
празна халба и капачка -
махмурлукът натежа
с две по двайсет и стотачка!
Китайски инспектор проверява класът на Иванчо. По време на часът му направило впечатление, че Иванчо не взима участие и си наумил накрая да го изпита. Урокът свършил и инспекторът започнал да препитва децата, накрая се доближил до Иванчо и го попитал за да го подиграе:
- Ти момченце, колко бащи имаш?
- Двама!
- Как така?
- Единият ме е направил,а другият ме гледа.Ами ти колко имаш?
- Как един!
- Тцъ! Не може от две яйца да си толкова жълт!
Мутра бизнесмен уговаря по телефона някакво разплащане.
- Толкова са бе! Абе казвам ти, колко трябва да платиш, ти ми спориш тука… Чакай малко! Росииииииии…
Влиза секретарката.
- Росе, я ми кажи - колко нули има в един милион?
- Шест!
- Мерси! - отново хваща слушалката - Чу ли бе! Като ти говоря, да ме слушаш. Щом в един милион има шест нули, значи в два са дванайсет…
Един късен следобед, госпожа О’Мали, отваря входната си врата и заварва пред нея директора на пивовоарната, в която работи мъжът й. В мига в който забелязва неговия печален поглед, тя ужасена пита:
- Господи какво е станало с мъжа ми!
- Ами, госпожо, той падна в казана с прясната бира и се удави!
- Аууууу, ужас, дано поне си е заминал бързо от този свят!
- Госпожо, незнам как да Ви го кажа, но три пъти излиза да пикае...
Светът се е побъркал:
най-известния рапър не е някой негър, а бял (Еминем);
най-известния играч на голф не е английски лорд, а негър (Тайгър Уудс)
най-високият баскетболист е китаец
евреите упражняват геноцид (в Палестина)
а немците станаха пацифисти (за войната в Залива)
Монахиня минава през гора. Нападат я Али Баба и 40-те разбойника и я изнасилват по веднъж. Питат я:
- Сега като отидеш в манастира, какво ще кажеш?
- Ще кажа - вървя си из гората, заета с богоугодни мисли, и изведнъж ме нападат Али Баба и 40-те разбойници и ме изнасилват по два пъти...
- Сакън бе, жена, ние само по веднъж...
- Че вие бързате ли?
В час по етика и право дискутират лекото поведение на Ирена:
- Представете си, вървят Ирена и папата из Рим и който ги види се пита:
- Кой е тоз до Ирена?
Младеж и девойка станали гаджета и момчето завело момичето на гости у тях - да вечерят. Започнала вечерята, но по едно време на девойката и се
допърдяло и от един момент не можела да се сдържа повече, и се изпуснала. Бащата на момчето погледнал към кучето, което стояло под нейния стол и казал:
- Сани!
Девойката се успокоила, но след 5 мин. отново
и се допърдяло и отново се изпуснала. Бащата пак:
- Сани!
Девойката отново се успокоила, но след известно
време отново и се допърдяло. Но вече била спокойна, защото кучето го отнасяло и затова я пуснала съвсем спокойно една такава сочна и звучна....
Бащата:
- Сани, махни се от там преди да се е изсрала отгоре ти!