- Отче алкохолът враг ли е на здравето?
- Враг е.
- А защо пиете?
- В библията е казано да обикнем враговете си!
- Какво е автотурист?
- Човек, който изминава 5000 км, за да се снима до колата си.
Индиана Джоунс се разхожда в африканската савана, когато среща туристи. Първият носи върху гърба си голямо парче месо, вторият голяма желязна клетка и третият голямо парче камък. Индиана Джоунс ги пита какво ще правят с това оборудване:
Първият отговаря:
- Ако дойде един лъв и ме подгони, аз ще му хвърля това парче месо, той ще го изяде и така, ще се спася.
Вторият на свой ред отговаря:
- Ако дойде лъвът аз ще го затворя в клетката и той няма как да ме изяде.
А третият обяснява:
- Ами ако дойде лъвът, аз ще хвърля камъкa и ще започна да тичам по-бързо...
Две приятелки си говорят:
- Моят много пие!
- И моят пиеше, но го отучих.
- Как?
- Като поиска да спи с мен, го наказвах с поза 101.
- Каква е тя?
- Мъжът отгоре, а отдолу няма никой.
Една жена при психиатъра:
- Докторе, притеснява ме моя син. По цял ден строи замъци от пясък и си мисли, че са истински.
- Няма нищо притеснително. Нормално поведение е за дете.
- И все пак не ми харесва, на жена му също...
Президент изнася реч. Отдалеч се чува вик:
- Господин Президент, може ли да се преместите малко по-наляво, че нещо не Ви виждам!
- А не искате ли да ви дам бинокъл?
- А не, няма нужда - аз съм с оптика...
- Защо женените мъже напълняват?
- Защото ергенът се прибира вкъщи, отваря хладилника, вижда какво има вътре и от мъка отива в леглото. Жененият мъж отива в леглото, вижда какво има вътре и от мъка отива да отваря хладилника...
Двама евреи отиват в САЩ. Разхождат се по улицата и гледат на някаква църква надпис "Станете християни и ще ви дадем $5000".
- Хм..., вика единия, да вземем да станем християни?
- Ама не те ли е срам бе, Яков - баща ти равин, дядо ти равин, а ти християнин ще ставаш?
- Е, 5000 долара са си пари все пак.
Влиза да се покръства. След час излиза. Другият го чака на пейката отпред.
- И какво сега, дадоха ли ти парите?
- Ей, ама това вие евреите само за пари мислите!
Съдят шофьор, сгазил 52 души. Съдията:
- Подсъдими, обяснете как успяхте да направите това?
- Нямах лоши намерения. Ето какво се случи: карам си аз по един тесен път. Спирачките отказаха и виждам, че от едната страна на пътя вървят 50 човека, а от другата двама. И тъй като като не съм изверг да прегазя 50 души избрах двамата. Тъкмо сгазих първия, когато вторият, мръсникът му с мръсник, побегна на другата страна...
В социалното осигуряване:
- Казвате, че сте получили работна травма. Кой е виновен?
- Шефа.
- Каква ви е диагнозата?
- Бременност!
Старшината пита пред строя:
- Кой може да поправи радиостанцията на бронетранспортьора?
Очилат младеж се обажда:
- Г-н Старшина, станцията на радиолампи ли е или на транзистори?
Старшината:
- За особено глупавите повтарям: на бронетранспортьора!
В Сицилия :
- Не ме арестувайте - аз съм мафиот на служба в полицията!
- Точно за това Ви арестувам - аз съм полицай на служба
при мафията.
Коментатор:
- Голямо предимство е да можеш да прескачаш препятствие и с двата крака.
(Дейвид Колман)
В тъмна улица се разминават двама.
- Господине, да сте виждал наоколо полицай? - пита единият.
- Не, не съм - отговаря другият.
- Добре тогава, сваляйте палтото и часовника!
В съда:
- Обвиняеми, защо сте нарекли пред всички свидетеля глупак?
- Господин съдия, даже не ми беше и хрумнало, че той се опитва да скрие това...
Една крава се катери едно дърво. Шашната, една катерица я вижда:
- Ей! Краво! Какво правиш на това дърво?
- А, нищо. Прияли са ми се ябълки.
- Но това е череша!
- А, аз си ги нося ябълките...
Жени се султана на Бруней:
- Съгласен ли сте да се ожените за тази жена?
- Да.
- А за тази?
- Да.
- А за тази?... А за тази?...
Двама луди решили да учат скокове във вода. Да ама басейнът празен. Напълнили един леген, сложили го на дъното и единия вика на другия "Скачай!". Оня се хвърля от кулата, а тоя му дърпа легена и човека се утрепал.
- Абе защо дръпна легена та човека се размаза? - попитали лудия докторите.
- Ами забравих да го питам може ли да плува.
Едно зайче отива в ресторанта и пита келнера:
- Имаш ли шкембе?
- Имам.
- А имаш ли свински врат?
- Имам.
- А свински бутове?
- Имам.
- Леле! Сигурно си много грозен!
Возят се двама приятели в тролей и си говорят:
- Ще трябва да си купя килимче на мишката, защото старото на нищо не прилича.
Случайно дочула ги пенсионерка възмутено се намесва в разговора:
- Хората пари за хляб нямат, а те килимче за мишката ще си купуват!