Две познати си говорят:
— Ау, предстои ми първа брачна нощ. Така ме страх, как ще мине!
— Глупачка! Виж, да се ражда е наистина страшно.
— Ти си глупачка! Аз вече съм раждала…
Вкарват в килията нов затворник – крадец. Той оглежда обстановката и пита надзирателя:
— За какво са тия решетки на прозореца?
— Заради сигурността.
— Вие не сте наред! Кой пък ще иска да обира затвора?
Млад мъж към русата си съпруга:
— Защо тази супа е без месо?
— Не знам. Приготвих я точно по готварската книга, която е останала от баба ти.
— И какво пише там?
— „Вземете месо за 50 стотинки… “
Мъж се обажда на секретарката в лудница и пита кой е в осемнайста стая.
— Никой – отвръща тя.
— Чудесно – възкликва мъжът.
— Значи съм успял да избягам!
Един луд си завързал чехъла и почнал да си го влачи като куче. Завеждащият го пита:
— Е пак ли с това твое куче бе?
— А не, аз сам си заварзах чехъла.
Докторът си казал „Ей тоя се оправи бе!“ и го пуснал. Като излязал от лудницата лудият погалил чехъла и казал:
— Излъгахме ги Шаро!
- Защо няма вицове за брюнетки?
— Защото блондинките не могат да ги измислят.
- Късогледство? О, Боже! Докторе, това сигурно означава, че за мен с футбола е свършено!
— Успокойте се. Все пак, можете да бъдете съдия…
Вече осми ден вали, жена ми е страшно депресирана, седи и постоянно гледа през прозореца на къщата. Ако продължи да вали ще се наложи да я пусна вътре.
- Ало, това офиса на Ливърпул ли е?
— Да, кажете… — Искам да стана треньор на отбора!
— Вие луд ли сте?
— Да! Други изисквания…
Питат радио Ереван:
— Как е бъдеще време на глагола прозявам се?
— Спя.
Сестра, как е новият ни пациент?
— По-добре, вече говори.
— И какво каза?
— Че се чувства зле!
- Защо младите жени харесват стари гинеколози?
— Защото им треперят ръцете!
Един борец паркирал на забранено място. Когато се върнал, BMW-то му го нямало.
— Баварецът…! Къде ми е баварецът…? – развикал се той.
Един човек, който стоял наблизо, му казал:
— Паякът го отнесе.
Борецът се замислил и казал:
— Крокодила го знам, Маймуняка го знам, ама тоя Паяк не съм го чувал – сигурно е някой нов!
Клиент към барман:
— Колко струва капка вино?
— Нищо – отговаря барманът.
— Капнете ми тогава една чаша, моля.
– Иванчо каза на баща си, че ще има малка родителска среща.
– Бащата пита и каква е тя?
– Аз, ти и директора.
Една журналистка я пратили да интервюира някакви овчари, свидетели на НЛО. Между другото станало дума че живеят сами в планината по 7-8 месеца без да виждат други хора. Журналистката ги попитала:
— А как издържате без жени толкова време?
Овчарите я наобиколили, а единият подхилквайки се казал:
— Ами казваме че сме видели НЛО, че да ни изпратят някоя журналистка.
Пътниците в един самолет разбират, че скоро ще катастрофират в планински връх. Става една жена, съблича се гола и се разкрещява:
— Ако ще умрем, искам да умра като жена. Има ли на борда мъж, който да ме накара да се почувствам като жена?
Станал един, съблякъл ризата си и я подал на жената.
— Изглади я!
Стои Mечо на ръба на една пропаст и вика:
— Прасчооо, Прасчооо… Минава Mагаренцето Йори, вижда Мечо и го пита:
— Мечо, защо викаш така.
Мечо продължил да си вика, без да обръща внимание на магаренцето. Йори отново попитал:
— Мечо кажи ми защо викаш, иначе ще те набия.
Мечо отново не обърнал внимание на Йори и продължил да вика, стоейки на ръба на пропастта.
Йори се ядосал, засилил се с всичка сила към Мечо, за да го блъсне. Мечо обаче се отместил и Йори паднал в пропастта. Мечо започнал отново да вика:
— Магаренцееее, Магаренцеее…
Между млади съпрузи:
— Скъпа, знаеш, че не съм много придирчив, пък и обичам картофите, по цял месец ядем все картофи… — Потърпи още една седмица, мили, разделът с картофите в готварската книга вече е на привършване…
Пристигнал папата на посещение в София и се качил на едно такси за да разгледа забележителностите. Не след дълго решил и той да покара малко таксито, сменили се те с шофьора и продължили обиколката. По едно време ги спира полиция. Полицаят поискал документите, папата му отговаря:
— Ти не ме ли познаваш? Аз нямам, паспорт ето диадемата и жезъла.
Погледал го полицаят, помислил дълго, пък решил да се обади на своя шеф.
— Шефе, да знаеш кой спрях?
— Кой си спрял, да не си спрял някой депутат?
— Не бе шефе, много по-голям от него.
— Да не е министър-председателя или президента?
— Не, още по високо ниво.
— Бе ти да не си спрял Дядо Господ?
— Ми сигурно ще е той след като папата го вози.