Катаджия спира кола:
- Дай пет лева.
- Защо?
- Тук е забранено изпреварването.
- Няма никакви забранителни знаци.
- Ха-ха! Ако имаше и знак, щях да ти взема двадесет!
Японец и българин си говорели за дължината на работното време. Японецът казва:
— Ние в Япония работим по осем часа – два за мене, два за Императора и четири за Япония.
Нашенецът:
— Ние у България бачкаме по два часа – щото нямаме император, па ни е през оная работа за Япония…