- Как се запозна с жена си?
- Пътувам си аз в трамвая, срещу мен симпатично момиче. И изведнъж контрола. А тя няма билет, аз като галантен кавалер й платих глобата.
- И после?
- После все същото - продължава да си пътува без билет, а аз като последния глупак плащам глобите.
Учителят казъл на учениците:
- Всички олигофрени да станат!
Никой не станал. По едно време Иванчо станал и учитилят го попитал:
- Защо стана?
- Стана ми мъчно да стоите само Вие прав и реших да Ви правя компания!