Старият хан събрал синовете си, за да им разкаже приказката за задружността и снопа стрели. Казал на най-големия:
— Синко, подай ми стрелите.
— А къде е колчана, татко?
— Ей там, зад плочата на Лили Иванова.
Жена иска в магазина висок гардероб. Питат я:
— Висок ли ви е тавана?
— Не, но съседа е висок.
Една мутра казва на друга:
– Снощи чувам навън някой да крещи: „Помощ! Убиват ме!“
– И какво направи?
– Помогнах. Убихме го.
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
— Какво да направя, като и днес загубих двубоя?
- Без храна може да се живее месец.
— Може, а смисъл?
— А без смисъл може да се живее цял живот.
- Колко полицаи са необходими за доенето на една крава?
— Десет. Двама я държат за вимето, а осем я вдигат нагоре-надолу.
Рано сутринта съдията влиза в сградата на съда и вижда там самотен мъж.
— Вие какво правите тука?
— Ами свидетел съм.
— По кое дело?
— Ами не знам още, ама все ще се намери нещо.
Доста почерпен шофьор се качва в колата си.
— По-добре е да се прибереш с автобус – съветва го негов приятел.
— Няма да се побере в гаража.
В болницата докарват пострадал, целият наранен. Питат го:
— Автомобилна катастрофа ли?
— Не, печатна грешка в учебника по химия.
Бай-ганювците отишли на един остров и се срещнали с един змей. Той им казал:
— Вие трябва да ми зададете мисия, която трябва да изпълня. Ако успея ще трябва да ви изям, а ако не успея, ще се махна от острова. Турчинът взел три чаши и ги разместил.
— Къде е топчето?
Змеят познал и изял турчина. Американецът взел 20 карти, от които само две са еднакви.
— Кои са те?
Змеят пак познал и изял американеца. Бай-ганю българинът взел една рибарска мрежа, увил я около себе си и пръднал.
— През коя дупка излезе?
Змеят не познал и се махнал от острова и така българинът се спасил от змея.
Човек отива при лекаря:
— Докторе, задушавам се, не мога да дишам!
— Пушите ли?
— Пуша, но не помага!
Отдавна некъпан войник се прибира на автостоп към Самоков. Около Пасарел спира кола, управляванa от възрастен мъж.
— Дядо, закарай ме до Самоков! Вече от трета кола ме изхвърлят защото много съм миришел.
— Сядай, моят нос отдавна вече не работи!
След 2 – 3 километра дядото спрял колата и рекъл:
— Слизай!
— Ама нали носът ти не работи!
— Да, ама ми се насълзяват очите и не виждам пътя!
Шеф от Македония събира служителите си им разяснява работния график:
— Понеделник – отмора от почивката.
— Вторник – подготовка за работа.
— Сряда – върло ке работим.
— Четвъртък – отмора от работа.
— Петък – подготовка за почивката.
— Събота и неделя – почивка. Имате ли някакви въпроси?
— Е па, сека среда ли върло ке работиме?
Седи един програмист в бара. Идва при него една мацка:
— Ако искаш да си прекараш хубаво, то аз се казвам Мими… — А ако не искам да си изкарам хубаво, как се казваш?
Блондинка се обажда на доктора:
— Ало, докторе, помогнете. Сестра ми я боли главата и има температура.
— Висока ли е?
— Да, един осемдесет и два!
- Госпожице, може ли да се запозная с вас?
— С непознати мъже на улицата не се запознавам?
— А къде?
— Не знам… Може би в леглото?
- Митко, подай си шепичката, за да ти сипя орехи!
— Татко ще ги вземе.
— Ти не обичаш ли орехи?
— Обичам, но ръката но татко е по-голяма!
- Чувствам се зле, ако нямам в джоба си поне 10 000 долара… — Някога имал ли си?
— А някога да съм се чувствал добре?
Разговор между две приятелки:
— Скъпа, как искам да си намеря един внимателен, учтив, добре облечен мъж с руси коси и дълбоки сини очи… — Но, скъпа, тези мъже отдавна си имат други мъже…
- Стой! Никой да не мърда!
– Какво, това обир ли е?
– Не, това е групова снимка.