Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам
моето куче.
Возят се двама приятели в тролей и си говорят:
– Ще трябва да си купя килимче на мишката, защото старото на нищо не прилича.
Случайно дочула ги пенсионерка възмутено се намесва в разговора:
– Хората пари за хляб нямат, а те килимче за мишката ще си купуват!
В антикварен магазин:
— Колко струва това гърне?
— Това не е гърне, а ваза!
— Аз по-добре знам, как ще го ползвам…
Професорът:
— Събудете колегата до вас.
Студентът:
— Вие го събудете, професоре, вие го приспахте.
Двама напушени наркомани пред светофар:
— Гледай, червено! Супер! Колко интересно!
— Я! Стана жълто!
— Зелено! Красота… — Пак червено… взеха да ги повтарят, скука. Давай да пресичаме.
- Скъпи, днес имаме годишнина от сватбата, да заколим прасето ли?
— Защо пък прасето?! Да заколим брат ти, нали той ни запозна?!
Съдията:
— Трябва да се опитате да станете друг човек.
— Вече се опитах, но ме затвориха за подправяне на документи.
Трима приятели пътували със самолет, но горивото свършило.
— Приятели, имаме само два парашута. Нека аз да взема единия, защото имам деца и семейство които трябва да храня.
— Добре, скачай.
Скочил първия.
— Вземай парашута и ти също скачай.
— А, не. Няма да те оставя да умреш.
— Няма, аз ще скоча след теб.
— Как.Нали остана само един парашут? Нали Иван вече скочи.
— Аз на Иван му дадох торбата с храна. Нали имал семейство да храни.
- Как ти е скайпа?
— Добре е!
Влиза блондинка в компютърен магазин и казва:
— Търся гениална мишка шофьор за микромеки прозорци!
Продавачът стои в недоумение няколко секунди и се сеща:
— Аха! Трябва Ви „Genius“ mouse driver for Microsoft Windows!
Съдията:
— Слушам Ви.
— Вкара ме в леглото и жестоко ме оскърби.
— С какви действия?
— С бездействие…
Съдията:
— Следващият, който прекъсне заседанието, ще си отиде в къщи!
Подсъдимият:
— Ура!
Един влиза при психиатър.
— Докторе, ъъъъ, как да ви кажа, ъъъ, имам чувството, че всички ме пренебрегват… — Следващия, моля!
- Господине, защо блъснахте колата на дамата пред вас?
— Господин съдия, тя ме заблуди. Даде ляв мигач и, представете си, зави наляво!
В класа идва инспектор и пита децата:
— Можете ли да познаете на колко години съм?
— На 30! – обажда се Иванчо.
— Как позна?
— Ами аз съм на 15 и майка ми ми казва, че съм полуидиот.
Вървял си Иванчо към ТУ. Стигнал и що да види, няма го! На мястото на ТУ само една поляна и на нея кротко си пасат овци. Пита Иванчо овчаря:
— Къде е ТУ?
— ТУ изгоря – отговаря овчарят.
— Моля?!
— ТУ изгоря – отговаря овчарят.
— Моля?!
— ТУ изгоря – отговаря овчарят.
— Моля?!
Овчарят се ядосал:
— Стига с това моля, ти глух ли си или какво?
— Не, просто ми и приятно да ми го повтаряте…
- По какво си личи,че една блондинка е трила файл на компютъра?
— По следите от гума на монитора!
Учителката дава задача да се напише изречение с думата „захар“. Малкият Иванчо пише:
„Пия чай с лимон.“
— А къде е захарта? – пита учителката.
— Разтворила се е…
Една жена влязла в магазин за дрехи.
— Мога ли да пробвам тази рокля на витрината? – попитала тя.
— Съжалявам, мадам – отвърнал продавачът, – но като всички останали ще трябва да използвате пробната.
Бащата кърлеж учи сина как да се храни:
— Ще пиеш кръв от няколко човека, докато се нахраниш.
Синът:
— Защо от няколко, не може ли само от един, ама много ?
Бащата:
— Ти си кърлеж, а не адвокат.