Клиент се оплаква на аптекаря:
- Пастата ви за зъби има отвратителен вкус!
- Е, вие и без това я изплювате след употреба.
Двама приятели играели шах. Единият учуден попитал другия:
- Какво правиш, че винаги печелиш? Сигурно за това е нужен много ум?!
- Неее! Достатъчно е да играеш с глупаци!
Една пияница върви в кръг, подпирайки се на един стълб с едната ръка:
"Край! Няма изход. Изгубих се"
Красиво момиче спира автомобил и моли да я закара до някъде.
- Може - съгласява се водачът, - само че покажете си лявата длан.
Девойката я показва, водачът внимателно я разглежда.
- Всичко е наред. Линията на живота ви е дълга. Сядайте!
Автомобилът потегля, а удивената девойка пита:
- За какво ви беше нужна линията на живота ми?
- Повредени са ми спирачките, затова! - отвръща водачът.
Научен диспут в катедрата по микробиология:
- Ама колега, какво знаете вие за плесента?
- Аз съм ерген, сам живея. Знам за плесента всичко!
Три блондинки си седели на брега на една река и се чудели как да минат на другия бряг. По едно време при тях дошла Златната рибка и им казала:
Здравейте! Аз съм Златната рибка и ще ви изпълня по едно желание!
Първата блондинка мислила, мислила и казала:
- Искам да съм червенокоса!
БУМ! - станала блондинката червенокоса, събрала си дърва, направила си сал и минала.
Втората мислила, мислила и казала:
- Искам да съм чернокоса!
БУМ! - станала блондинката чернокоса, събрала си и тя дърва, направила си лодка и минала.
Третата мислила, мислила и казала:
- Искам да съм мъж!
БУМ! - станала блондинката мъж и минала по моста...
- Еййй, имало живот и извън интернет!
- Верно ли?!? Дай линк!
- Напускам те! Писна ми от твоите шеги за наднорменото ми тегло!
- Стой! Не си отивай! Помисли за детето ни!
- За какво дете?
- Ама ти не си ли бременна?!
Колонизиране на континента(Африка)-"...През време на колониалния период е била избита значителна част от местното население, което било превръщано в роби. ..." Цитат от учебник по география за 6-ти клас,стр.52
Програмист се запознава с девойка, която учи древногръцки в университета. Извлизат на кафе и тя през цялото време говори с патос за древногръцкия език. Програмиста решил да направи впечатление. Замислил се малко и казал:
- И аз много обичам древногръцкия език. И азбуката им обичам. Даже си имам и любими букви. Те са - делта, алта и контролта…
Бай Ганьо, американецът и турчинът умрели и отишли в рая. Там Св.Георги ги предупредил да ходят където поискат, но да не стъпват на сините облачета.
На първия ден американецът се връща с една ужасно грозна жена.Другите го попитали:
- Ауе, човек! Къде я намери тая скучубра???
- Мани, мани! Стъпнах на синьото облаче.
На другия ден турчинът се върнал с още по-грозна, защото също стъпил на синьото облаче.
На следващия ден Бай Ганьо се връща с уникално красив топ модел и го питат:
- Олееее, къде я намери тая бе???
Той си замълчал, а тя отговорила:
- Мани, мани! Стъпих на синьото облаче...
Един от проблемите на съвременната философия: какво се получава след имплантация на силикон, съвършена жена или примитивен киборг?
Питат Бойко Борисов по повод "Паркирането в София може да стане изцяло платено", той казва:
- Не одобрявам, разбира се. Аз като бях кмет всичко си беше наред. Знаете ли само колко паркинга открих, а?
- Защо компютрите пищят, когато натиснеш много клавиши наведнъж?
- За да събудят заспиващите върху клавиатурата програмисти!
Едно чукчи пита продавачката на билети:
-Този влак ще ме откара ли до С.Петербург?
-Не.
След него друго чукчи пита:
-А мен???
"Авторът Омир не е трябвало да кръсти героя си Птолемей, а подлеций!"Из ОЛВ
Според бизнес-учебниците и всички лектори по успешен мениджмънт, великите дела са започвали с думите: "Аз мога, вярвам в себе си и ще се получи!"
Истината е, че думите са други:
-Е.ал сам му майката, давай да опитаме!
Отиват мъж и жена в магазина. Той остава в колата, а тя влиза да пазарува. Не й стигат парите… Излиза, а да колата стои циганка и проси от мъжа й "за хляб на децата". Жената я изблъсква:
- Нищо не можеш като хората. Учи се!
Пъха ръка през прозореца:
- Дай 100 лева!!!
Мъжът й, естествено, й дава пари. Представете си очите на циганката…
- Защо на маймуните са има дълги ръцете?
- За да играят баскетбол.
- Вашето семейно положение?
- На дивана!