Късно вечерта в тъмната част на парка:
- Мъжки, дай фенерчето!
- Това не е фенер, това е телефон!
- Тогава пък съвсем...!!!
Старец отива на гости на свой стар приятел. Чука на вратата, никой не отваря. Видял, че е отключено и влезнал. Обиколил всички стаи и не намерил никой. Проверил и в банята и що да види - другият дядо клекнкал и си потопил оная работа в леген с вода.
- Какво правиш? - разтревожено попитал гостенинът.
- Абе гледам и се чудя... от никъде не издиша, пък все спада...
Миналата година живях срещу затвора, тази година живея срещу нас.
Пушач, пияница и наркоман умрели и попаднали на оня свят. Пушачът взел да разказва:
- Братя, умрях в страшни мъки! Белият ми дроб беше станал на каша!
Пияницата казал:
- И аз умрях в мъки! Черният ми дроб беше станал на нищо.
А наркоманът се хванал за главата:
- Боже, боже, как съм се напушил! Вече и с умрели разговарям!
"Вярвам, че ще доживея деня, в който Бойко Борисов ще е в студиото и едновременно ще се обади по телефона".
Юрий Асланов, в. "Политика, 20 юни
Баща и син на разходка. Минават през борова гора. Бащата пита детето
- Знаеш ли как се казват тези дървета
- Да разбира се това са борчета.
По нататък минават през брезова горичка. Бащата пак пита
- А тези дървета какви са
- ДАЛМАТИНЧЕТА бе тате, не знаеш ли
Съседски бой в Столипиново ескалира в масова сватба...
- Защо беше в затвора?
- Заради подкуп.
- А защо така бързо те пуснаха?
- Заради подкуп.
Разбира се, че щастието не е в парите: човек с десет милиона долара може да е много по-малко щастлив, отколкото човек с девет.
Не е толкова страшен глупака, колкото глупака с инициатива, особено законодателна.
Взели на работа като секретарка една блондинка. По някое време шефът имал някакви проблеми с някакви клиенти и бесен казва на новата си секретарка:
- Мария, кафе!
А тя спокойно отговаря:
- Благодаря, вече пих.
Лятото започна....започнаха и ремонтите по пътя за морето...
Андорските футболисти за първи път се класираха за финалите на Световното, но от работата е бил пуснат само вратаря.
Срещат се два рака, единия пита:
- Защо си толкова тъжен?
- Вчера бях на доктор, и ми каза, че имам човек.
Първа брачна нощ. Младоженецът води булката в спалнята.
- Скъпа, знаеш ли, че е хубаво, че не ми се отдаде преди сватбата. Трябва да ти призная, че иначе нямаше да се оженим.
- Как да не знам?! Колко вече мъже ме зарязаха, докато да разбера какво да правя.
Срещат се двама приятели:
- Как отпразнува Нова година?
- Ами зазяпах се в "Биг Брадър" и не празнувах...
Пътуват в едно купе чукча и супер мацка.
През първия ден тя си мислила колко е грозен мръсен и отвратителен,
а той през цялото време си тананикал нещо такова брррм, брррррм, брм, бръм
Втория ден. Тя - колко е мръсен и отвратителен, не е чак толкова грозен...
Той - пак си бръмчи.....
Третия ден. Тя - колко е мръсен но ако спре да бръмчи няма да е толкова отвратителен.
-Стига се бръмчал, че ще те изхвърля през прозореца!!!
Скрил се чукча зад перденцето и трепери и се чуди защо тая не му дава да си пее химна на чукчи ...
На седмия ден вече наближават Москва, мацката не издържа и си казва мръсен-не мръсен, ама мъж е все пак.
Дръпва му перденцето, разкочава си блузката, качва си единия крак на седалката и казва:
- Искаш ли?
- Ъхъ..
- Набързичко?
- Ъхъ..
- Хайде, давай!!!
Животът е комедия от грешки, затова се научи да не се смееш.
Главният доктор вика при себе си студент-стажант:
- Вие в ред ли сте? Защо сте казали на пациенат, че се готвим да му отрежем краката?
Стажанта, смеейки се:
- За да го накарам да ходи.
Между приятели:
- Чух, че жена ти се е блъснала с новата ти кола? Станало ли й е нещо?
- Още не, заключила се е в тоалетната...