Отишли две чукчита на лов и утрепали един голяяям морж. Хванали го те за опашката и почнали да го дърпат към къщите си, но зъбите на моржа се забивали в леда и те едвам едвааам го мърдали. Вървяли така ден, после втори и на третия ден срещнали един бял човек, който им казал:
- Абе много сте тъпи бе!!! Дърпайте моржа за зъбите, така няма да му се забиват в леда и ще става много по-лесно...
Чукчитата послушали белия човек, хванали моржа за зъбите и започнали да го дърпат. Дърпали ден, дърпали два и на третият ден едното чукчи казало:
- Гледай колко са били умни тея белите хора не ги усетихме тея три дена, сега много по-лесно го дърпаме тоя морж.
- Абе умни, умни ама като го хванахме за зъбите се върнахме там където го убихме...
Върви мъж по пустинята. Допило му се вода, вдигнал глава нагоре и казал:
- Господи, как ми се пие вода...
Изведнъж небето се разтваря и пред него пада една лопата. Отгоре се чува глас:
- Копай!
Човекът покопал малко и намерил вода. Напил се той и казал:
- Господи вече не съм жаден.
Глас отгоре:
- Върни лопатата!
Върви мъжът нататък. Огладнял и казал:
- Господи, колко съм гладен.
Отгоре пада лопата и гласът казва:
- Копай!
Копал малко човекът и намерил храна. Хапнал и казал:
- Наядох се!
Глас отгоре:
- Върни лопатата!
Продължил човекът да върви и го ударил нагонът. Казал:
- Господи, как ми се чука!
Отгоре пада лопата и отново се чува гласът:
- Копай!
Почнал той да копае, копал час, копал два, след пет часа копане се изправил и казал:
- Егати, как си го начуках...
Отгоре се чува:
- Върни лопатата!
Доктор Уотсън се срещнал със стари приятели и решили да пийнат, за да полеят срещата. Унесени в спомени, се натряскали здраво и решили да хванат баскервилското куче и да го изнасилят. Речено-сторено, отишли в блатото, хванали баскервилското куче и го изнасилили.
На другата сутрин го цепи яко главата, слиза в кухнята да пие кафе, а там го чака Шерлок Холмс
- Драги Холмс, няма да повярваш какво правих снощи…
- Срещнал си стари приятели, напили сте се и сте ходили да изнасилите баскервилското куче.
- Холмс, ти ме изумяваш. Как разбра?
- Да си виждал куче да пуши лула, идиот такъв?
Червената шапчица, Джоузеф Хелър
- А пък на мен името ми е Вълк Вълк Вълк - интимно отвърна вълкът, - ти да не си медицинска сестра?
- Не съм, но те каня при баба - отвърна тя загадъчно.
- Ти си луда!
- Защо да съм луда?
- Защото не мога да дойда - пламенно отговори Вълк Вълк Вълк.
- Защо?
- Защото съм девствен!
- Че какво общо има това с баба?
- Никой не кани вълк при баба си при такова положение.
- Аз те каня! Каня те у баба си!
- Не, не мога да дойда.
- Защо не?
- Защото си луда.
- Защо да съм луда?
- Защото искаш да дойда при баба ти.
Червената шапчица набръчка чело:
- Не искаш да дойдеш, защото съм луда, а смяташ, че съм луда,
защото искам да дойдеш, така ли?
- Si.
Летят Бай Ганьо, Турчина и американеца в самолет, но изведнъж единият двигател на самолета се разваля. Пилотът казва на притеснените пътници:
- Не се тревожете, просто трябва да изхвърлите нещо от багажите си, за да не тежи.
Американеца започва да хвърля коли.
Другите го гледат и му викат:
- Защо хвърляш тия коли бе, луд ли си?
А той им казал:
- Спокойно ние в Америка ги имаме много!
Турчина хванал и започнал да хвърля куфари със злато.
Другите пак го питат:
- Защо хвърляш златото бе?
А той:
- Ние в Турция имаме достатъчно!
Накрая българина чудел се какво да метни и като не измислил, хванал турчина и го метнал. А другите му викат:
- Абе луд ли си бе, защо метна турчина!?
А Бай Ганьо се засмял и казал:
- Спокойно ние в България ги имаме много!!!
Киркор веднъж минавал покрай блока на Гарабед и видял него и жена му на терасата на апартамента.Решил да си направи шега с тях и подвикнал:
- Здрасти,Гарабеде!
- Здрасти,Киркоре!
- Какво правите вие с жена ти на терасата?
- Нищо.Седим си и гледаме навън.
- Сигурен ли си?
- Да.
- А аз като ви гледам така,май се чукате,а?
- Ааааааа!Няма такова нещо,Киркоре!Бъркаш се!
- Ама оттук ми прилича,че се чукате!Ела долу да видиш!
Докато Гарабед слизал пред блока,Киркор се качил в апартамента и изчукал жената на Гарабед.Пристигнал долу Гарабед и вика:
- Брей,Киркоре,ма то наистина прилича все едно се чукаме!
От командировка в Москва към Сибир се прибират руснак, евреин и чукча. Руснакът изпил всичките си пари в Москва и се чуди как да се напие. И рекъл на чукчата:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ. Аз ще ти задам един въпрос, ако ми отговориш аз ще ти дам една рубла, ако не, ти ще ми дадеш една. Какво е това мъничко червеничко с зелена дръжчица?
- Не знам! - отговорил чукчата.
Ама можеш ли да се напиеш с една рубла.
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос. Какво е това две мънички червенички с две зелени дръжчици?
Чукчата пак казал:
- Не знам!
- Две череши бе чукча- казал руснака взел парите и отишъл да пие.
След 1 час се връща клатушкай се и чува от купето евреина:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос, и ако ми отговориш аз ще ти да една рубла, ако не ти ще ми дадеш една. Какво е това 564 малки червенички за 564 зелени дръжчици?
Капитан на боен кораб усетил, че под тях плува подводница. Веднага изпратил водолаз да провери, чия е подводницата.
След половин час водолаза излиза и докладва:
- Това е японска подводница!
- Как разбра?
- Ами цялата е изписана с йероглифи!
- Е, кво от това, малко ли страни използват йероглифи. Върни се да провериш отново!
Връща се водолаза във водата. След 15 минути излиза и докладва отново:
- Подводницата е английска!
- Как разбра?
- Ами вътре говорят на английски.
- Е, кво от това бе, сега половината свят говори на английски. Бързо влизай във водата и разбери най-после, чия е тая подводница!
След малко водолаза излиза и с облекчение докладва:
- Чукотска е!
- Как разбра бе?
- Ами почуках на люка и те ми отвориха!
Иванчо имал съученик Пешко, който нямал уши. Бащата на Пешко все се оплаквал на родителите на Иванчо, че той постоянно се подиграва на сина му и момчето става от ден-на ден по-зле. Иванчовият татко го предупредил, че ако разбере, че той се е подигравал на Пешко, ще яде голям бой. Иванчо отива на училище, среща Пешко и го пита:
- Мараба Пешко, как си с очите?
- Ами, добре съм - му отговаря той.
- Добре, а след 10 години как ще си с очите?
- Ами, пак добре.
- Добре, а след 50?
- Е, евентуално ще сложа очила.
Иванчо снисходително го помилвал по главата и му казал:
- Къде бе приятелю? Къде ще ги сложиш тия очила?!?
Един скелет избягал от гробищата и решил да се погаври с живите хора. Точно пред гробището намерил един фас лапнал го и гледа пред него на една опашка пенсионери. Отишъл той до последния бутнал го по рамото и му казал:
- Ей ш-ш, да имаш огънче случайно?
Пенсионера като видял скелета получил инфаркт и се строполил на земята. Скелета се изкефил много и така изпонатръшкал половината опашка. Много му харесало и решил да се поразходи из града да се погаври и с другите хора. Както си вървял скелета, гледа някъв пиян се подпрял на един стълб. Отишъл той при човека бутнал го по лявото рамо и му казал:
- Ей ш-ш, брато, да имаш огънче случайно?
Пияния го погледна и му дал огънче. Скелета се учудил изгасил фаса и отишъл от другата му страна и пак го бутнал и му поискал огънче. Пияния му дал и този път. Скелета се ядосал, застанал пред него у му викнал:
- Абе брато, дай едно огънче бе!
А пияния си надигнал главата и му казал:
- Абе момче, стига си пушил. Я се виж на какво си заприличал!
Даниел Боримиров толкова го било срам от позорните загуби на Левски в Шампионската лига, че не можел да излезе от вкъщи. Един ден обаче решил да се поразходи като се маскира. Сложил си той перука, тъмни очила, малко грим и тръгнал. На улицата пред блока стояла една баба и си бъркала в носа. Минавайки покрай нея тя му казала:
- Здравей Боримиров!
Боримиров много се изплашил и си казал:
- Лелее щом тая откачена грозотия с криви крака ме позна, значи всеки би ме познал! Трябва да се маскирам по-добре!
Прибрал се той вкъщи и се гримирал още повече, облякъл трикото на жена си, обул поовехтели дупчени обувки и наметнал небрежно един шал на Славия. Излязъл на улицата и си казал:
- Тая мръхла ако пак ме познае се прибирам и няма да излизам повече!
Но минавайки покрай нея тя пак се провикнала:
- Здравей Боримиров!
Боримиров се ядосал и я попитал:
- Бабо, кажи ми моля те, как ме позна с тези очила?
- Е как няма да те позная бе, аз съм Топузаков!
Отива Аишето при доктора и се жалва:
-Докторе, казваш какво да правя вече защото и аз незнам. Мойто Асан седем парчета вече направи и спиране няма, не сдаржам вече!
Доктора я съжалил жената и и казал:
- В го изпрати Асан при мен!
Отива Асан пр доктора и той започва:
- Абе Асане, ти какво смяташ да я правиш тази жена бе човек? Ще я сасипеч с тези деца! Спри се малко!
Асан:
- Ааааа, как да спра бе докторе като на него ства хубаво?
Доктора:
- Слушай сега Асане! Отиваш в аптеката и си купуваш едни гумени работи презервативи им викат! Слагаш го преди да напънеш Айшето и няма да има проблем!
Асан го погледнал учудено:
- Анаааа, докторе ти полудя ли бе? Все едно да ближа мед през буркана. Няма да стане!
-Добре , добре -казал доктора
-Ще ти кажа един друг начин! Караш както си знаеш и когато ти стане най хубаво дарпаш навън!
Асан ококорил очи и рекъл:
- Ееееееееее, абе докторе ти хептен плудя бе! На мен тогава ми идва да влеза с цървулите вътре , ти викаш да дърпам навън! ! ! :)
Пожар в осеметажен блок. Блондинка, брюнетка и червенокоса не могли да се изнесат навреме и останали заклещени на последния етаж. Дошли пожарникарите, опънали едно платнище и им викнали:
- Айде скачайте, ама една по една!
Червенокосата скочила първа. Пожарникарите я гледали, докато лети, решили, че е грозна, дръпнали платнището в последния момент и мацката естествено се разпльокала. После викнали нагоре:
- Айде следващата да скача!
Брюнетката се развикала:
- Да, бе да, да не съм луда, нали видях какво направихте.
Пожарникарите:
- Тази беше толкова грозна, че не заслужаваше да я спасим. Ти си по-красива и сега няма да дръпнем платнището. Айде скачай!
Подлъгала се и брюнетката, и скочила. Докато летяла пожарникарите решили, че и тя е много грозна и пак дръпнали платнището. След малко викнали на блондинката:
- Ти какво, да не смяташ да останеш горе? Айде скачай!
- Ще скоча, ама оставете платнището и се дръпнете най-малко на трийсе метра, да не може да го дръпнете.
Жена навлязла с колата си в малко градче и в този момент един койот се шмугнал пред колата. Тя скочила върху спирачките, заковала на място и тъкмо си поела дъх и възстановила равновесието си, когато пред колата прибягал каубой, хванал койота за задните крака и започнал лудо да го чука.
- Господи! - възкликнала жената и се втурнала да търси канцеларията на шерифа. Видяла колата му паркирана пред местната кръчма. - Ясно каква е работата - измърморила тя и връхлетяла буреносно вътре.
Веднага забелязала един много стар човек, който спокойно си биел чекия в ъгъла.
На бара стоял шерифа и кротко си пиел питието.
- Що за перверзен град е това? - започнала обвинително тя. - Още при навлизането си в града видях как един каубой измъчва бедното животно. А тук възрастният мъж мастурбира съвсем спокойно на публично място.
- Е, госпожо - отвърнал спокойно шерифът. - Нали не очаквате човек на неговата възраст да тръгне да гони койоти?
Млада двойка излязла на среща с новата кола на мъжа. След няколко километра той се обърнал към приятелката си.
- Ако вдигна сто и петдесет километра в час, ще се съблечеш ли?
Тя отговорила, че навярно ще е забавно, и младежът настъпил газта. Когато вдигнал сто и петдесет километра, момичето започнало да се съблича. Разсеян от голотата й, той откъснал очи от пътя за миг и се блъснал в един храст. Момичето се разминало без драскотини, но дрехите й останали затворени в колата при приятеля й.
- Иди да потърсиш помощ! - извикал той.
- Не мога - отвърнала тя.
- Чисто гола съм.
Забелязал едната си обувка навън, младежът я посочил.
- Прикрий се с нея и иди за помощ. Моля те.
Тя вдигнала обувката, покрила се с нея и изтичала до най-близката бензиностанция.
- Помощ! Помощ! - извикало момичето на възрастния служител.
- Приятелят ми се заклещи!
Бензинджията погледнал обувката и казал:
- Съжалявам, госпожице, влязъл е много навътре.
Дмата студенти по атомна физика имали през семестъра само шестици и убедени в своите знания, решили преди изпита не както всички останали, да седнат да преговаря и да учат, ами да се напият като свине. След въпросната вечер, се събуждат на другата сутрин много след като е минал изпитът. Знаейки какво ще ги направят техните родители решили да се помолят на изпитващия да им даде втори шанс, като се извинили с това, че са ходили до далечно място и на връщане са спукали гума, а са нямали резервна и е трябвало да се прибират на стоп. Склонил се преподавателя и им дал втори опит. Идват в определения ден двамата изяли учебниците с кориците. Разделил ги изпитващия в две стаи отделни всеки сам, след което им дал изпитните листовки.
Първи въпрос 5 точки:
От какво е изградено ядрото на атома?
- Хехе, това е много лесно - помислили си двамата студенти.
Втори въпрос 95 точки:
Коя гума сменяхте?
Човек заминава в командировка в Париж. Естествено още първата вечер отива на посещение в публичен дом. На сутринта излиза с щастливо изражение на лицето, пресича улицата и в продължение на половин час наблюдава от тротоара прозореца на стаята, в която е бил цяла нощ. През цялото това време от лицето му не слиза щастливото изражение. Изведнъж лицето му помръква, физиономията му става кисела и той с отвращение се изплюва на тротоара. Към него се приближава полицай и го глобява 50 франка.
Мъжът се прибира вкъщи и още от вратата жена му го почва:
- Ела тука, кучи сине! Сигурно си мърсувал през цялото време, докато беше в Париж. И сигурно нито веднъж не си се сетил за мене?
- Скъпа, абсолютно не си права. Първо, не съм мърсувал през цялото време. И второ, спомних си веднъж за тебе и ето ти една квитанция за 50 франка като доказателство...
В една гора стоят и си приказват Прасчо и Мечо пух.
- Аве Мечо, откаде да си взема малко мед да ям, че съм много гладен. От два дена нищо не съм ял!
- Прасчо, слушай сега понеже си ми приятел ще ти кажа. Накрая на гората има едно дърво на което има кошер и ше можеш да ядеш.
- Ами ко да прая с пчелите като излязат. Къде ще се скрия? - питал Прасчо.
- Риташ кошера и тръгваш да бягаш, зад хълма има едно езеро, влизаш вътре, пчелите ще стоят малко и ще си тръгнат. След това ще излезеш.
Благодарил му Прасчо и тръгнал. Стигнал дървото, ритнал кошера и Пчелите излязли и почнали да го гонят. Бягал Прасчо минал хълма, обаче езеро няма. Продължава да бяга - езеро пак няма. Накрая го стигнали пчелите и му ебали мамата. След два часа, едвам вървейки, той се върнал при дървото с меда. Пред дървото стоял Мечо пух, който се излегнал, а до него стоял празен кошера с меда. Прасчо през сълзи го пита:
- Мечо Пухм защо ме излъга, нали бяхме приятели?
- Млакни ве свиня, не виждаш ли, че ми е тежко?
Един борец си кара мерцедеса и на един светофар го среща един с трабант и му чука на прозореца:
- Какво има? - пита бореца.
- Ще ми препечеш ли филийките на тостера ти, че моя се развали? - го пита този от трабанта.
- Ама аз нямам тостер! - му отвръща бореца.
- Е защо ти е тогава мерцедес като нямаш тостер?
Бореца се ядосва и си купува тостер. Пак се срещат двамата на светофара и пак този от трабанта му чука на прозореца:
- Ще ми стоплиш ли супата че ми се е развалила печката? - го пита този от трабанта.
- Ама аз нямам печка! - му отвръща бореца.
- Е защо ти е тогава мерцедес като нямаш печка? - се възмущава човека.
Тогава бореца се ядосва и си купува всякакви уреди. Срещат се пак двамата на светофара, но този пат бореца чука на прозореца на този от трабанта, човека се показва:
- Какво искаш?
- Няма ли да ме помолиш още нещо? - го пита бореца.
- Ееее! За това ли ме изкара от банята? - се възмущава човека с трабанта...
Вежливото таралежче си вървяло през гората и срещнало Костенурките Нинджа. То се поклонило и учтиво поздравило:
- Здравей, Леонардо!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Донатело!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Микеланджело!
- Здравей, Рафаело!
- Здравей, Ежко!
И таралежчето продължило нататък и срещнало Teen Titans. Пак почнало да поздравява:
- Здравей, Робин!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Рейвън!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Бийст Бой!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Старфайър!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, Сайборг!
- Здравей, Ежко!
Вежливото таралежче продължило напред и налетяло на Бременските музиканти и пак почнало:
- Здравей, магаре!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, куче!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, котка!
- Здравей, Ежко!
- Здравей, петел!
- Здравей, Ежко!
И таралежчето продължило още по-напред и срещнало Али Баба и 40-те разбойници. То пак почнало:
- Здравей, Али Баба!
Но Али Баба извикал:
- Писна ми от тебе!