След 30 години Бербатов играе с внуците си.
- Дядо, какво има?
- А, нищо, стара футболна травма.
- Коляното ли, дядо?
- Не. Хемороиди...
Една змия пита друга:
- Ние отровни ли сме?
Другата отвърнала:
- Защо?
- Защото, днес се прехапах.
- Преди да се оженим, бих искал да си призная за всички мои прегрешения, - казва мъж на годеницата си.
- Но нали ми призна всичко преди седмица!
- Да, скъпа, но сега имам по-нова информация!
Мечка среща човек в гората и го пита:
- Ти кой си?
- Аз съм турист.
- Не е вярно. Аз съм турист, а ти си закуската на туриста.
Професорът пита свой студент:
- Колега, какво ви е отношението към висшата математика?
- Ами? нещастна любов.
- Какво имате предвид?
- Аз я обичам, но тя не ми се отдава.
Момче към фитнес инструктора:
- Искам да впечатля едно хубаво момиче - коя машина да ползвам?
- Банкомата...
- Знаеш ли как най-добре да науча едно момиче да плува?
- Много просто. Първо внимателно обхващаш талията й с лявата ръка, след това хващаш нейната лява ръка и здраво я държиш, после...
- Глупак! Става дума за сестра ми!
- Да беше казал така веднага! Просто я бутни в дълбокото!
Визитация в психиатрична клиника:
- А този човечец се побъркал след като годеницата му се омъжила за друг.
Минават в следващата стая:
- А този тук е другия, за който се е омъжила.
Влиза пияница в една църква и започва да духа свещите.
Попитат го:
- Абе човек, какво правиш?
- Как какво? Имам рожден ден!
- Тате - казва тинейджър - абе как да ти кажа... може ли да ми дадеш 50 лв за свирка?
- Зависи - отвръща бащата - Добър ли си?
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 54 кг.
- Добре, аз ще бъда със светло яке и ще нося кантар и метър.
Студент танцува с приятелката си в дискотека. И изведнъж пада на дансинга. Приятелката му започва да вика:
- Човека припадна! Донесете вода!
Студентът с последни сили добавя:
- И хляб!
Чукча в голям московски магазин на щанд за бельо:
- Какво това?
- Слипове - отговаря продавачката
- А защо?
- Ами по-топло и по-хигиенично е със слип.
Купува чукчата и обува. Решава да се изака в тундрата, но забравя да свали слиповете. Поглежда зад себе си и казва:
- Вярно, по-хигиенично!
Сяда върху елена и казва:
- И по-топло... права беше жената!
В горския бар, много пиян заек се приближава до джубокса, пуска 100 монети по 1 лев, натиска "Плей" и се провиква към останалите:
- Сто пъти песента "Зайченцето бяло"!
Първи март. В кръчмата. Компания от дъртаци поръчват:
- Една мартеничка?
Келнера:
- Моля? Какво е това?
От компанията се обаждат:
- Младеж, донеси кана червено и кана бяло вино.
Един мъж бил изправен пред съда за кражба на кола. След дълъг процес той бил обявен от съдебните заседатели за невинен. По-късно същия ден мъжът се върнал обратно в съда и потърсил сидията, който водел заседанията.
- Ваша чест - казал, - искам да арестувате онзи мой проклет адвокат.
- Но защо? - учудил се съдията. - Той те измъкна от затвора. Защо искаш да го арестуваме?
- Ами вижте, Ваша чест - обяснил чистосърдечно мъжът, - нямах пари да платя хонорара му и той взе колата, която бях откраднал.
Шефът на полицията пита подчинен:
- Защо старшините Иванов, Петров и Тодоров не са днес на служба?
- Ами, вчера имах рожден ден. Пийнахме с тях. После по телефона извиках такси за Иванов, Петров го изпратих на трамвая, а Тодоров взе метрото.
- Но тук няма ни трамвай, ни метро!
- Там е работата. Аз и телефон нямам. Къде са се запиляли умът не ми го побира.
Клиент към барман:
- Колко струва капка вино?
- Нищо - отговаря барманът.
- Капнете ми тогава една чаша, моля.
Българин отива в Америка да работи при негов приятел. Когато се срещат, приятелят му посочва една улица в центъра на Ню йорк и казва:
- Аз, прияталю, работя на тази улица. Всяка вечер намирам по нещо - я обица, я пръстен, я някоя банкнота и така си живея. Ти ще работиш на онази.
Същтата вечер още двамата излезли на работа и новият, както се разхождал из неговата улица, видял под една улична лампа доста дебел портфейл на тротоара. Тъкмо се навел да го вдигне, па се замислил и му теглил един здрав ритник.
- Айде стига бе, още от първия ден ще работя...
Кондуктор във влака пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък за рождения ми ден е.