1969 година след като американците кацнали на Луната, хиляди македонски войводи погледнали към нея и казали:
— Ех Месечино, земльо македонска, некои ден ке те освободиме!
Срещат се двама приятели:
— Отдавна не съм те виждал на стадиона да гледаш мачове!
— Жената не ме пуска, кара ми се.
— Ти мъж ли си? Хвани я, свали и гащите и я напляскай по дупето едно хубаво!
След някоя седмица пак се срещат:
— Пак те нямаше на мача? Направи ли, каквото те посъветвах?!
— Аха, направих. Свалих я на леглото. Свалих й гащите и се зачудих за какво ми е този футбол!?!
Решили блондинките да развенчаят мита за тяхната глупост, събрали се на конгрес, избрали най-умната от тях и я изпратили на изпит.
Явила се тя и изпитващият я пита:
— Колко е 2+2?
— 6.
От залата се чува хор: „Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.“
— Добре де, колко е 2+2?
— 5.
От залата се чува хор: „Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.“
— Този обаче е последен. Колко е 2+2?
— 4.
От залата се чува хор: „Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.“
Разговор между две блондинки, возещи се в кола:
— Тези мъже съвсем не могат да карат като хората!
— Не ми разправяй! Този отпред, даже не спазва дистанция – кара точно пред нас!!
Учителката решила да покаже на децата вредата от алкохола.
Tя изважда един червей и пред очите на всички го потапя в чаша с водка. Червеят се сгърчва и умира. Тя пита:
— Каква е поуката деца?
— Който пие водка няма глисти – казва Иванчо. Учителката ядосана решава да заведе децата в една ферма. Там слага пред една крава едно буре с вода и едно с водка. И отново пита:
— Кравата пие от водата и не помирисва даже водката. Kакъв е изводът? Иванчо веднага готов с отговора:
— Който не пие водка е говедо.
Късно през нощта се чука на вратата на сарафин. Сарафинът отваря и го нападат двама.
— Какво искате от мен?
— Сто килограма злато!
— А може ли да ви дам сто и пет?
— Може!
— Жено, злато мое, ставай, за теб са дошли!
Съдията:
— Обвинен сте в нарушаване на обществения ред. Обикаляли сте пиян и с виковете си сте събудили заспалите граждани. Какво ще кажете за свое оправдание?
Подсъдимият:
— Всичко това е вярно. Трябва да проявите разбиране в моя случай. Същата вечер жена ми ме напусна.
— Е та какво? Така ли трябваше да изразите радостта си?
Катаджия спира пожарникарска кола за проверка. Оглежда документите, аптечката и т.н., и накрая пита:
— Така… А пожарогасителят къде е?
Диетолог към пациента:
— Значи така, ето вашата диета: на ден 300 грама задушени тиквички, 400 грама листа от цикория и колкото искате зелена салата.
— Докторе, а звънче на шията трябва ли да си вържа или може и така да паса?
Двама индианци се загубили в гората и единия предложил:
— Стреляй във въздуха, може някой да ни чуе.
Стрелял онзи веднъж, стрелял втори път и престанал да стреля. Приятеля му го попитал:
— Защо спря бе?
— Е па свършиха ми стрелите.
- Само от три дена сме женени, а ти вече започна да се прибираш на разсъмване. Защо?
— Защото по цяла нощ разказвам на приятелите си в кръчмата колко много съм щастлив с теб.
Прибира се един мъж по-рано от обичайно и влиза в спалнята.
Жената, не очаквайки, крие вибратор за гърба си и пита:
— Защо толкова рано?
— Уволниха ме, ще ме замени робот!
Жената кимва разбиращо…
Един цесекар легнал на смъртно легло. Когато попът дошъл за последното причастие, умиращият му изповядал, че е станал левскар! Попът го попитал учуден:
— Синко, защо се предаваш така?
А умиращия му отговорил:
— Отче, по-добре да умре един от тях!
Малкият Иванчо си играе с влакчето в дневната. Майка му е в кухнята, но отвреме-навреме дочува откъслечните реплики на синчето си:
— … последна спирка… на всички тъпанари, които се довлякоха до тук – много им здраве и да си разкарат по-бързо задниците от купетата… Майката скача, хваща Иванчо за ухото и го праща за наказание в стаята му за два часа.
Когато наказанието изтича, играта се подновява и Иванчо пак започва да си говори:
— Уважаеми пътници, добре дошли в нашия експрес… надяваме се, че пътуването ви ще бъде приятно… Тук майката въздъхва облекчено… — … а всички вас, които сте изпитали затруднения от двучасовото закъснение, ще помолим да се обърнете към тъпата кучка в кухнята!
Гошо има хубава съседка.
„Как да я впечатля, че да я сваля“. Мисли… мисли и го озарява страхотна идея:
— Ще взема да си боядисам коня зелен, а тя като ме срещне ще ми каже:
— Какъв хубав зелен кон имаш Гошо. Пък аз ще и кажа: Ти остави зеления кон ами аз съм ти много навит дай да се н...м. „Взема Гошо зелена боя, грабва баданарката и коня е вече зелен. Изкарва го на улицата, напред, назад съседката я няма. Прибира го и се отправя към кръчмата да удари една-две. И не щеш ли насреща му съседката:
— Хайде комшу у дома, че моят е с комбайните за две седмици. Както съм ти навита… Гошо развълнуван и отговаря:
— „Ти остави тая работа ами ела да видиш какъв зелен кон имам“.
Един фермер се прибирал и видял, че къщата му гори. Изтичал при съседите и се обадил в пожарната:
— Елате бързо. Тук има пожар!
— Добре. Как да стигнем до вас?
— Не са ли ви останали от онези червени камиони?
Една блондинка заминала на гурбет в чужбина, но след известно време й станало мъчно за майка й, но нямала пари, за да й се обади. Решила да иде в пощата и да помоли който е там на работа да и разреши да се обади. Там работел много млад ерген. Тя го помолила и той и казал че ще може само ако иде с него в другата стая.
Там той си свалил гащите и и казал:
— Давай!
Тогава блондинката започнала да вика:
— Ало, ало, ало, мамо, чуваш ли ме добре?…
Пътува си един пич през пустинята, един ден, една седмица, и на втората седмица страхотно му се приискала жена. Обаче, само камилата била наоколо.
„Абе колкото и да ми се иска, не мога с камилата!“ – помислил човекът. След още няколко дни си обещал, „Ако до един час не срещна жена, ще я почна тая камила и толкоз!“ След три часа въздъхнал, спрял и разчекнал камилата.
Тя обаче усетила какво следва и търтила да бяга, а ебачът – след нея. След половин час налитат на една страхотна мадама, която изкусително казва:
— Какво мога да направя за теб, красавецо?
Мъжът, обезумял от нагон, изкрещял:
— Хвани я тая камила да я наеба, бе!
Дете попитало баща си:
— Тате, пръднята тежи ли?
— Не, сине, защо питаш?
— Е щом не тежи, значи съм се насрал…
Мюлер казва на Щирлиц:
— Така-а-а-а… Значи си руски разузнавач, а?
— Откъде разбра?
— Идиот, писал си го в автобиографията си!