Тече, тежко съдебно дело за сериен изнасилвач... На подсъдимата скамейка е 78 годишен дядо... Съдийката
-принципна жена, отхвърлила, всички споразумения, го разпитва...
-Такааааа, вие, господине сте уличен в изнасилване, над 14 годишно момиче, във вторник, във студенски град, час по-късно, сте уличен във същото деяние, в Младост 2, ... 45 минути по-късно, го правите, в Дружба 4, а 20 минути по-късно, във квартал "Изток"... Обяснете, на уважаемия съд, как на вашите години, успявате да го направите? ?
-Епааа, имам мотореткаааа, бееее
Три котки се събрали на обща вечеря. Едната била на архитект, другата на химик, третата на режисьор. Всяка имала по една кутийка котешка храна.
Котката на архитекта построила готина къщичка от хапките храна, полюбувала й се и я изяла.
Котката на химика изсушила хапките, стрила ги на прах и ги разтворила в някаква течност до многоцветен коктейл.
Котката на режисьора изчукала другите две котки и закрещяла Не мога да работя така!!!
Баща кара дъщеричката си към детската градина, и изведнъж случайно натиска клаксона. Обръща се към нея и й казва:
- Извинявай ако съм те стреснал, без да искам го натиснах.
- Знам, тате.
- Откъде знаеш?!
- Ами защото не извика "глeдай къде вървиш бе, педал смотан!"
На пътя става зловеща катастрофа. Оказва се, че в една кола пътува Моуриньо, а в другата Рафа Бенитес. Колите са смачкани до неузнаваемост, но двамата треньори са напълно невредими.
Рафа пръв се окопитва:
- Боже, каква катастрофа, а ние двамата сме невредими! Това трябва да е знак от Бог, че двамата с теб трябва да сме приятели.
- Да, сигурно си прав Рафа.
След малко Бенитес възкликва още по-учуден:
- Лелееее колата ми е смляна, а в нея лежи напълно невредима бутилка "Джони Уокър". Това явно е знак, че ние с теб трябва да пийнем за нашата дружба.
Моуриньо кимва, Бенитес отваря бутилката и я подава на своя португалски колега, който смело отпива 4-5 здрави гълтока и му я връща. Рафа тактично отклонява бутилката и казва:
- Мерси, аз ще почакам пътната полиция.
Леонид Брежнев, главен секретар на ЦК на КПСС пристига на официално посещение в България. Част от програмата му включва посещение на музея в памет на Иван Вазов. Зад една витрина Брежнев съзира екземпляр от "Под игото".
- Какво е това иго?! Кой се е осмелил да пише такива неща? - развикал се Брежнев. - Авторът да бъде наказан веднага!
- Ама, другарю Брежнев, той е вече мъртъв! - стреснато отговорил Живков.
- Тошо - усмихнал се сладко генсекът, - ей за това те обичам!
Една лятна утрин Иван се събудил, протегнал се и погледнал през прозореца. И какво да види - двора на съседа се бил превърнал в един луксозен тенис-корт. Учуден, Иван отишъл при съседа, да разбере как за една нощ той се е сдобил с такова скъпо удоволствие. Съседът бил отзивчив човек и казал на Иван, че в квартала се навърта една златна жаба,
която изпълнява само по едно желание (бъдейки жаба, а не рибка). Иван много се въодушевил. Съседът го предупредил, да внимава какво иска от жабата, тъй като тя е стара и глуха, и понякога недочува.
Речено - сторено. Намерил Иван жабата и си пожелал, сутринта къщата му да е пълна със злато. Събудил се на сутринта Иван и какво да види - край себе си блато. Навсякъде - жаби, тиня... "УЖАС". Изкрещял Иван и побягнал към съседа.
- Погледни - казал той - къщата ми се е превърнала в блато!
- Нали ти казах, да внимаваш какво искаш от тази дърта жаба - рекъл съседът - аз да не мислиш, че съм искал голям тенис.
Един грозен, тъп, гнусен змей хванал американеца, французина и българина и им казал:
- Искам всеки да ме впечатли с нещо, за което не съм чувал, иначе ще го изям.
Американецът казал:
- САЩ - Статуята на Свободата, Лас Вегас...
Змеят изсъскал злобно:
- Мен ли се опитваш да впечатлиш с някакви си сгради, бе?! - и го изял.
Французинът започнал:
- Франция - Париж, любов, съвършенство, красота...
Змеят изсъскал още по-злобно:
- Мен ли се опитваш да впечатлиш с някаква романтика, бе?! - и него изял.
Дошло ред на българина и той казал:
- Аз живея в една малка, нескопосана, недодялана, незабележима, невзрачна държава. Никой, никога не е чувал за нея.
- Къде е тая държава? Как се казва? - попитал змеят.
- Ами тя е на Балканския полуостров и се казва България... - отговорил българинът.
- Аааааа, верно ли ве луд... - изненадал се приятно змеят. - Да, бе, знам я. България, София, дъщеря ми учи в Техническия!
Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за тях всеки ден - храня ги, сменям им водата на два месеца.
- Браво, Петърчо. Марийке, ти какво носиш?
- Аз си нося котарака. Казва се Том, обича да го гушкат и да яде Whiskas.
- Иванчо, а ти какво държиш, това проскубано животно какво е?
Иванчо протегнъл напред ръцете си и показал едно ужасно проскубано животно и казал:
- Това е моя хамстер Пухчо.
- А защо е така проскубан?
- Ами, от тиксото...
- Какво тиксо?
- С което го облепям, докато го чукам, за да не се пръсне...
- Докторе, за пореден път ви обяснявам - аз наистина съм болен.
- А аз ви казвам, че си внушавате. Нищо ви няма.
- Но аз се чувствам много зле.
- Това е от вашата мнителност. Един съвет: повтаряйте си "Аз съм здрав, здрав съм!" и ще се чувствате отлично.
- Ами..благодаря.
Болния става и тръгва да си ходи. Доктора:
- Момент, а хонорара ми?
- Това е от вашата мнителност, докторе, повтаряйте си "Платиха ми, платиха ми!" и ще сте в отлично настроение.
Три прилепа се събират и се уговарят да обиколят света и да разглеждат забележителности. След 3 часа се събират на същото място, от което са тръгнали. Първият казал:
- Виждате ли я еееееееееееееееееееей онази там река, дето се синее в далечината?
- Виждаме я.
- Е аз ходих е до том.
Вторият казал
- А виждате ли я еееееееееееей тази там планина, дето опира в хоризонта?
- Виждаме я.
- Аз ходих зад тази планина.
Третият, най-опърпаният казал
- А виждате ли го ей това дърво тука?
- Виждаме го.
- Е аз не го видях.
Върви играта "Стани богат". Последен въпрос за най-голямата парична печалба. Пред водещият седи широкоплест ново-бизнесмен с тъмни очила, който се затруднява с отговора.
Водещият:
- И така, това е последният въпрос, остават ви още два неизразходвани жокера - помощ от публиката или обаждане на приятел.
- Помощ от приятел! - избира мутрата.
- Да позвъним на вашият приятел!
Звънят, от другата страна някой вдига.
Мутрата:
- Картоф! Вземи Тиквата и Репата и елате тука, че тоя нещо не иска да дава парите...
Мутра се прибира в София, след като е прибрал пари от длъжник. Карайки по магистралата се обажда на шефа:
- Шефе, взех мангизите и се прибирам.
- И внимавай, че преди малко съобщиха, че някакъв идиот карал в насрещното движение по магистралата.
- А, той да беше само един!
Един борец решил да скача с парашут. Взел един парашут и започнал да разпитва пилота на самолета:
- Сега като скоча какво да правя?
- Дърпаш тоя лост и парашута се отваря - казва пилота.
- Ами ако не се отвори?
- Тогава дърпаш ей този другия лост и се отваря резервния парашут.
- Ами ако и той не се отвори? - пита бореца.
- Тогава ще махаш с ръце - пошегувал се пилота.
Самолета излетял и като набрал височина бореца скочил. След няколко минути пилота забелязал с периферното си зрение нещо да се движи отвън до кабината. Обърнал се и вижда бореца маха с ръце и пита : "И сега какво да правя..."
- Хайде да потърсим причината за вашата невроза - казва психиатър на пациент, - Какво работите?
- Сортирам портокали.
- Добре, разкажете подробно.
- Значи, по цял ден седя до една лента, по която минават портокали и аз трябва да ги сортирам към по-малките ленти според вида им. В едната са големи, в другата по-малки, в третата - най-малките.
- Тогава защо нервничите? Имате толкова спокойна работа?
- Спокойна!? На това спокойна работа ли му казвате, по цял ден съм длъжен да взимам решения, решения, решения.
Назначили един пазач да пази къща. В къщата имало 3 стаи, в които му казали да не влиза, но любопитството му надделяло и влязъл в първата стая. Стаята била пълна със скъпоценности, злато, диаманти и т.н. Влязъл във втората стая - тя била пълна със пачки пари. Влязъл в третата стая и видял статуя на гол мъж в ерекция. Пазачът се уплашил и побягнал а статуята проговорила с човешки глас: "Спокойно, не се плаши. Това дето стърчи от мен не е за теб, а за тези, които четат вица."
Безработен човецец - сиромах , прочел обява че в Prosoft,
търсят чистач.
Явява се той на интервю, разпитват го какво може и най накрая началника на отдел кадри му казва:
- Кажете си емейла и ще Ви съобщим резултатите.
- Но аз нямам емайл.
- Е, как така може без емейл, всеки трябва да има - съжаляваме много, но не може да Ви вземем на работа без емейл!
Трагнал си човецеца, минава покрай пазара с последните пари купува Ягоди, забърсва ги, разнася ги по домовете и печели, като стратегията на Рокфелер.
Замогнал се той, забогатял, притежавал вече корабни компании.
Обаждат му се за някакви доставки и Партньора му казва:
- Кажете ми емейла си да уточним доставката?
- Е аз нямам емейл!
- Нямате емейл и сте толкова богат, а ако имахте знаете ли къде щяхте да бъдете сега?
- Да знам - казал човецеца - щях да съм чистач в Prosoft.
Нова секретарка отива за първи ден в офиса. Появява се 15мин. преди началото на работния ден, отваря прозорците широко. Влиза шефа и започва да се оплаква.
-Ауууу, моля Ви, веднага ги затваряйте тия прозорци. Толкова е студено тук и това течение. Аз съм се родил недоносен и лесно настивам.
Ден втори. Отново отива по-рано, носи и ел. печка, която включва на макс. Шефа идва:
-Каквя е тая сауна така, печки-мечки, нали Ви казах, че съм недоносен, с капризно здраве и лесно се претоплям.
Ден трети. Шефа влиза и вижда секретарката си небрежно полегнала на дивана, разчекната, със свалени прашки, но преди да каже каквото и да било, тя му подвиква:
-Айде, влизай най-после да те донося, че ми писна от тебе!
Богаташ е на смъртно легло. Извикал при себе си тримата си сина:
- Оставям цялото си състояние на този от вас, който е най-мързелив.
- Ела при мен, старши синко, представи си следната ситуация: търкаля се пред теб сто доларова банкнота, какво ще направиш?
Старшият син:
- Нищо, ще я изпратя с поглед и толкоз.
- Добре, ела при мен, средни синко, представи си следната ситуация: лежи пред теб гола девойка готова на всичко, какво ще направиш?
Средният син:
- Нищо, ще игнорирам тази съблазън, все едно не ми се иска...
- Добре, ела при мен, младши синко...
Младшият син:
- ТИ ЕЛА!
Бог отива при Адам и му казва:
- Имама за теб две новини, едната е добра, а другата е лоша.
Адам:
- Кажи първо добрата!
Бог:
- Дарявам те с две части на тялото. Първата се нарича "мозък". С негова помощ, ще можеш да станеш интелигентен, да изобретяваш различни неща.. Втората се нарича "пенис". С него ще можеш да се размножаваш. Ева ще бъде много щастлива, че имаш такъв орган и, че ще можеш да я дариш с деца...
Адам:
- Колко е прекрасна тази новина. Благодаря ти, Господи, за тези ценни дарове. Кажи ми сега лошата новина!
Бог печално се загледал в Адам и казал:
- Лошата новина, Адаме е, че кръвта, която съм ти дал, ще бъде в такова количество, че няма да е достатъчна за едновременното използване и на двата органа...
Военни бисери:
Имате на разположение 5 минути... Остават ви още 4 мин. и 99 сек.
Може да нема ред, ама требе да се спазва.
Представете си, че сте насред полето и изведнъж зад ъгъла излиза танк. Какво ще направите...
Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...
Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин...
Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!
Гледам там - нищо. Гледам тук - нищо. Пак кам гледам - пак нищо... Абе като се замисля, тука има нещо...