Моше, собственик на сергия на пазара, предупреждава жена си:
- Запомни, нищо не купувай днес от Рабинович.
- Защо?
- Защото съм му дал назаем моя кантар.
Сутринта рано звъни телефонът на една блондинка. Тя вдига слушалката и чува:
- Извинявай, че те събуждам толкова рано.
- А, нищо, нищо. Аз и без това трябваше да стана, защото ми звъни телефона......
Двама каубои трябвало да пресекат България на коне. На влизане на границата единият предупредил другия да яздят много бързо, защото в България много се краде. На излизане на отсрещната граница вторият се оплакал на първия:
- Хем яздех бързо, и пак успяха да ми свият седлото.
Другият отговорил:
- Вземи мойто, на мен пък ми взеха коня...
Един пияница щял да спира пиенето. Върви покрай един магазин за алкохол и си мисли:
- Не! Няма да вляза!
След 10 метра:
- Добре де, ще влеза, но няма да купя!
Влиза в магазин и вижда че има зелен "Собиески".
- Добре де, ще купя, но няма да пия!
Прибрал се у тях и си казал:
- Добре де, ще сипя, но няма да пия.
Сипал..и изпил:
- Ето това е воля! Не исках да пия, а изпих!
Мъж се прибира от командировка, ръцете му пълни с подаръци, чуди се как да звънне на звънеца. Отваря се съседната врата и се показва комшийката:
- Пробвай с рогата, съседе, с рогата...
Стадионът е претъпкан до пръсване. В най-хубавата ложа седи дама, а мястото до нея остава празно. Всички молби на запалянковците там да седне някой са напразни.
- Но защо не позволявате, госпожо?
- Това е мястото на покойния ми съпруг.
- Тогава защо не го отстъпите на някой от роднините му?
- За съжаление, всичките му роднини са на неговото погребение.
Двама борци вървели и изведнъж единия казал:
- Яаа! Виж каква гора!
А другия:
- Къде е, бе не я виждам от тия дървета!
В университет се провежда изпит. Влиза първия студент и професора го пита:
- Кое е по-бързо, светлината или звука?
Студента се замислил,замислил и казал:
- Ами Светлината?
- Браво, защо?
- Защото, когато си пусна радиото, първо светва лампичката, а после се чува звука.
Студентът е изгонен с 2-ка.
Втори студент влиза:
- Кое е по-бързо, светлината или звука?
- Звука!
- Защо?
- Ами като си пусна телевизора, първо се чува звука, а после се вижда образа..
Отново изгонен.
3-ти студент влиза.
- Е, младежо... Представи си, че си на планина, срещу тебе има друга планина... на нея има топ, той стрелва, кое ще достигне до теб по-бързо, светлината или звука?
- Светлината!
- Браво, защо?
- Ами защото очите са по-напред от ушите
През нощта два скелета излезли от гробовете си да се поразходят. В далечината видели патрулиращ полицай, единият се втурнал обратно и вдигнал надгробната си плоча.
- Какво правиш? - учудил се другият.
- Не е желателно да ни хванат без документи.
Скарали се мъж и жена. Когато мъжът се върнал от работа намерил бележка на масата: "Обедът ти е в Готварската книга на стр. 215, а вечерята - на 317".
Мъж влиза в обществена тоалетна да пикае. Застава до писоара, а до него застава някаква мутра. Поглежда човекът, на мутрата оная работа навита, като спирала.... Изпикал се човекът, изтръскал го, а другият го гледа изумено и пита:
- Кво направи бе?
- Как какво? Изтръсках го!
- Ебати, колко било лесно, а аз моят го изстисквам...
Коментаторски бисери:
още малко остава ...немецът обаче е жив, докато главата му не е на 3 метра от тялото
разбира се, това което казах преди малко е прекалено емоционално, не искам да обидя никого, ние обаче сме българи, трябва да бъдем горди от този 29ти септември
коментар ЦСКА - Байер Леверкузен, 29.09.2005
---
срещу него обаче е ибрахима гай, а когато срещу тебе е ибрахима гай, просто забрави
коментар ЦСКА - Байер Леверкузен, 29.09.2005
Три признака, че остаряваш:
1. Когато те срещат да носиш цветя, не мислят, че отиваш на среща, а на погребение.
2. Когато носиш черно, не мислят, че си шик, а че отиваш на погребение.
3. Когато те видят да плачеш не мислят, че са ти разбили сърцето, а че отиваш на погребение.
- Кога си бил най-щастлив в живота си?
- Тогава, когато в колекцията си от пет хиляди бутилки случайно открих една пълна.
Иванчо пита баща си:
- Тате, верно ли, че децата ги носи щъркелът?
Бащата:
- Ех, да беше жив щъркелът от съседния вход, който те донесе, аз на него мамичката му щях да разплача...
Един ден козата тръгнала на пазар и поръчала на козлетата да не отварят на никого.
Дошъл вълкът, почукал и казал с престорен глас:
- Аз съм вашата майка, нося ви топла питка и масълце.
Козлетата викнали:
- Ти не си нашата майка! Нашата майка отиде да ни купи бира и кюфтета.
Студент попитал Радио Ереван:
- Какво е общото между текстилен инженер, библиотеки, медии и професор.
Радиото отговорило:
- Подобна връзка може да се открие само в България и то само в едно висше учебно заведение - текстилна инженерка, години наред работила в библиотека, станала професор по дигитализация и функционални трансформации на медии. Не мислете, обаче че, това би било възможно, ако тази госпожа не носеше фамилията на ректора.
Ученикът джедай пита учителя:
- Учителю, каква е разликата между жената и перлата? ? ? ?
Учителят:
- Перлата я дупчиш от двете страни, а жената можеш само от едната.
Ученикът възразява:
- Но, Учителю, има жени, които можеш да дупчиш и от двете...
Учителят мислил мислил почесвайки се по брадата пък казал:
- В такъв случай, това не са жени, а истински перли.
Вчера в зопарка пенсинерката Бончева изпуснала портфейла си с пенсията в клетката на амурските тигри, удушила един с голи ръце, но портфейла си е взела. Остават ни само осем амурски тигри!
Данъчен инспектор се дави. Наобикалят го няколко делфина, но никой не го спасява. Още едно доказателство, че делфините са мислещи същества.