Разговор между двама на "ти" с по-простите неща в компютъра (Windows):
- Ще дойдеш ли горе да ми качиш Linux и да ми покажеш как се пуска?
- OK, ама аз ще го пусна и ще гледам как пада, докато диска стане на парчета!
Двама приятели пътуват с влака. Еединия си бил купил катеричка. Играли ли с катеричката, след време единия слязал. След известно време пак се срешнали. От дума на дума станало въпрос за катеричката.
- Какво стана с катеричката - попитал единият.
- Е, па, утрепах я.
- Що утрепа животното бе?!?
- Остави се! Както си играех с нея, взе че ми влезе в гащите и ми помисли пацата за клон. Върте го, извива го... Това изтърпех. После ми помисли мъдетата за лешници. Върте ги, извива ги... И това изтърпех. После ми помисли газа за хралупа. Влиза - излиза, влиза - излиза... И това изтърпех. Но кога започна да вкарва лешниците в хралупата, не можах да изтърпя и я утепах.