Един футболист е на смъртно легло и води разговор с жена си:
- Скъпа, и без това ще умра, моля те признай ми колко пъти си ми изневерявала и с кой?
- Ами три пъти, скъпи, съжалявам.
- С кой?
- Ами, помниш ли, когато треньорът не те пускаше да играеш, а после играеше като титуляр всеки мач?
- Да.
- Е, това е първия път.
- А втория?
- А когато съотборниците ти не ти подаваха, а после подаваха само на тебе?
- Да.
- Е това е втория.
- А третия?
- Ами скъпи, помниш ли, когато публиката те освиркваше, а после посвети песни на теб?
- Да!
- Еми това е третия път.
В лекарския кабинет звъни телефона, лекарят вдига слушалката и насреща му разтревожена жена:
- Докторе, детето ми изяде 41 сладоледа и има 41 градуса температура.
При което лекарят пита учуден:
- Под нулата ли госпожо?
Риалити шоу по медиите:
Бойко Борисов и Румен Овчаров си "комуникират".
---
"Отговорът ми на писмото на министъра на икономиката и енергетиката Румен Овчаров, изпратено до мен, е гузен, негонен бяга....
Борисов добави и че все още не е имал възможност да се запознае с писмото, но ще отговори на Овчаров само на въпросите, свързани с професионалните им ангажименти и Топлофикация.
След старта на здравната реформа, един личен лекар страшно се изморил от многото пациенти и ги подкарал по бързата процедура:
- Докторе, боли ме коляното!
- И мене ме боли! Следващия!
- Докторе, като се качвам нагоре, ме боли кръста.
- Качвай се надолу! Следващия!
- Докторе, бременна съм!
- Честито, госпожо!
- Ама аз съм госпожица!
- Много лошо тогава. Следващия!
- Докторе, хората не ме забелязват!
- Сле-е-едващия, казах!
- Докторе, оная ми работа все сочи към обувките ми.
- Качи си обувките на гардероба. Следващия!
- Докторе, глътнах мишка! Какво да правя?
- Глътни и котка! Следващия!
В този момент запъхтяна влиза сестрата:
- Докторе, симуланта от 8-ма стая умря!
- Е, тоя се престара!
По времето на социализма.
Победителите в социалистичското съревнование на овчарите били посетени от група журналисти. Естествено въпросите били как са постигнали такива резултати и.т.н.
Един от журналистите бил голям зевзвек и придърпал настрани един от овчарите:
- Като нямате жени, как изкарвате по няколко месеца тук?
- Ами те ти цяло стадо, харесваш си една и си я оправяш.
Решил журналиста да опита. Нагазил из стадото, хванал една овца за ушите и я завлачил към гората. Всички овчари се скъсали от смях. Смутен, журналистът се спрял и ги попитал:
- Ама нали и вие така…
- Да, ама ти избра най-грозната…
11 часа през нощта. Един мъж се обажда в "Справки" и пита:
- Абе, кога отварят магазина за алкохол на ъгъла?
Отговаря му жена:
- Вие вече сте пиян, лягайте си!
1 часа, същата нощ. Мъжът отново се обажда в "Справки" и казва (още по сънливо):
- Моля ви се, бе, кажете кога отваря магазина за алкохол на ъгъла!?
Жената отговаря:
- Не мога да ви кажа господине. Довиждане!
4 часа сутринта. Пияният мъж се обажда в "Справки" и пита (но вече толкова е пил, че почти не му се разбират думите):
- Кога, кажете ми много ви моля, ще отворят магазина за алкохол на ъгъла???
Жената леко сърдито отговаря:
- Но моля ви се, все някога ще го отворят и ще можете да влезете съвсем спокойно!
Мъжът казва изненадано:
- Aма аз не искам да вляза, а да изляза!
Учителката предлага на децата да играят на букви: тя казва буква, а децата казват дума, която започва с тази буква и я обясняват. Започнали… А, Б и т.н. Децата се поуморили. Стигнали до буква "П". Само Иванчо вдигал ръка. Учителката го посочила със свито сърце:
- Кажи, Иванчо.
- "Подсъзнание", госпожо.
- Браво, Иванчо - отдъхнала си тя - И какво значи "подсъзнание"?
- Ами, госпожо, представете си, че по улицата вървят две жени и ядат сладолед. Едната го ближе, а другата го смуче. Коя от двете е омъжена?
- Ами - позачервила се учителката - тази, която го смуче…
- Не, госпожо. Омъжена е тази, която носи халка, а това дето вие си го мислите - то е подсъзнание.
Горбачов, Рейгън и Тато ги извикал Господ. Първо повикал Горбачов. След малко руснака излиза и реве.<BR>
- Какво стана бе?<BR>
- Ами Господ ми каза, че ако не съм престанел да казвам на хората, че не съществува щял да хвърли едно топче и да натисне едно копче и БУМ! ТРЯС! няма Съветски Съюз...<BR>
Влиза Рейгън. След малко излиза и той ревящ:<BR>
- С тебе пък какво?<BR>
- Господ ми каза, че ако не науча хората си, че не всичко е пари и бизнес ще хвърли едно топче, ще натисне едно копче и БУМ! ТРЯС! няма Америка...<BR>
На ред идва Тато. След малко излиза и се хили като заклан:<BR>
- ?!?!?!?<BR>
- Ей, ебати майтапа!<BR>
- Какво бе?<BR>
- Ами Господ ми каза, че ако не науча българите да не крадат и да не произвеждат некачествени стоки и...<BR>
- Добре де и какво натам?<BR>
- ’ми свих му топчето, а на копчето пишеше Made in Bulgaria!
Защо вицовете за блондинки са повече от вицовете за програмисти?
Защото вицовете за блондинки ги разбират всички, освен блондинките, а вицовете за програмисти ги разбират само прогармистите.
- Можеш ли да караш колата, ако си изпил чашка
уиски? - пита старец возещия го таксиметров шофьор.
- Разбира се.
- А ако си изпил две?
- Разбира се, че мога.
След кратко мълчание старецът попитал:
- А ако си изпил цяла бутилка?
- Ами какво ми досаждаш непрекъснато? - избухнал
шофьорът. - Както виждаш - карам си, без да ми личи нищо.
Съдебен процес за кражба. Адвокатът на обвиняемия се изправя пред съда и казва:
- Ваша чест, както е известно, моят довереник е откраднал златно колие от бижутериен магазин. Но, ваша чест, тази кражба е извършена от неговата ръка, защо тогава той трябва да носи отговорност за действията й?
Съдията се усмихва ехидно, удря с чукчето по масата и казва:
- Съгласен съм с вас. Осъждам ръката на обвиняемия на три години поправителен труд в затвора. Вашият довереник може да си избере - да я последва в затвора или не. Решението си е негово.
Адвокатът се усмихва още по-ехидно, отива при подсъдимият, сваля изкуствената му ръка, оставя я на масата на съдията и двамата с крадеца си тръгват.....
Студенти имали лекция по философия и се водел разговор на тема: Има ли Бог или няма.
Професорът представил следната логика:
- Някой, от вас колеги, чувал ли е Господ?
Тишина...
- Някой, от вас, да се е докосвал до Господ?
Тишина...
- Някой, от тук присъстващите, да е виждал Господ?
Пак тишина...
- Тогава, Господ не съществува!
Но един от студентите се замислил и поискал думата. Любопитен да чуе какво има да каже този дързък студент, професорът му дал думата.
Студентът:
- Колеги, някой от вас да е чул мозъка на нашия професор?
Мълчание...
- Някой да е докосвал мозъка му?
Мълчание...
- Някой да е виждал мозъка на нашия преподавател?
Мълчание...
- Тогава, според неговата теза излиза, че той няма мозък!
Автобус потегля от спирката, един човек се опитва да го догони и вика:
- Спрете, спрете, моля ви, закъснявам за работа!
Хората го съжаляват и казват на шофьора:
- Спрете, човекът ще закъснее за работа, изчакайте го.
Автобусът спира, човекът се качва задъхан, поема си въздух, и казва:
- Карти и билети за проверка...
Бяга Зайко през гората. Срещнал го Въчло, казал му "Добър ден", но Зайко изобщо не се спрял. Ядосал се Вълчо, догонил го, хванал го и го вдигнал пред лицето си:
- Ти защо си толкова неучтив?
А Зайо:
- Абе, остави - Лъвицата забременяла, а Лъвът беше в командировка 2 години и сега всички пичове сме под подозрение...
Младоженци, които правят сватбено пътешествие, наемат стая в хотел. На сутринта младоженецът казва на възлюбената си:
- Скъпа, сега ще ти поднеса закуската в леглото. Слизам долу, до кафето. Какво ще искаш за закуска?
- Кроасани с мляко.
- А колко?
- Колкото пъти правихме любов тази нощ.
Младоженецът слиза в кафето и поръчва:
- Два шоколада, два пъти мляко с какао и шест кроасана.
След кратък размисъл добавя:
- Нека кроасаните бъдат пет. И една близалка.
Един свещеник се разстройвал много от това, че вярващите не давали никакви пожертвувания за църквата. Решил да приложи методът на хипнозата. На следващата служба той започнал да чете проповедта с бавен и монотонен глас и през цялото време люлеел един джобен часовник пред очите на вярващите. Когато усетил, че хората са хипнотизирани, той казал:
- Всички вие сте щедри и добри. На вас ви е много приятно да пожертвате всичките си пари за богоугодни цели! Всички извадили джобните си пари и ги дали за църквата. Свещеникът останал много доволен и решил да приложи този метод и на следващата проповед. На следващата проповед, отново хипнотизирал хората, обаче се оказало, че те са си научили урока и никой не носи джобни пари. Свещеникът се ядосал и произнесъл:
- Вие сте абсолютни посерковци... След това цяла седмица чистил черквата....
10 от правилата на живота!!!
1. Докато има Балъци ще има и Тарикати.
2. Бъди мил с пушачите, защото всяка цигара може да им е последна!
3. Винаги взимай пари на заем от песимист - той няма да очаква да му ги върнеш.
4. Не оставяй днешната работа за утре, като можеш да я свършиш и в други ден!
5. Не е важно дали казваш истината, важно е да си убедителен!
6. Жена с пари е като луд с картечница.
7. Усмихвай се докато имаш зъби!!!
8. Бъди себе си, има достатъчно други хора!
9. Не се страхувай да наравиш голяма крачка. Не можеш да прескочиш пропаст на два малки скока.
10. Надеждата умира последна, ако не я изпревариш.
Нали знаете онова по тоалетните:
Обърни се наляво, на стената пишело "обърни се надясно", на дясната стена пишело "погледни надолу", а на пода дето пишело "какво се въртиш, няма ли да пикаеш"
Ето някои умни фрази които стоят на пода:
"Да не си загубил 5 лева че се оглеждаш?"
"Стига си се оглеждал, и други чакат"
"Да не си чул гола жена да вика за помощ, че така се оглеждаш?"
"В тоалетната си, не се оглеждай за камери, няма такива"
"Гражданино, от много оглеждане ще се изпикаеш без да си разкопчал панталона"
..в съседната кабинка пишеше...
"Щастието е като напикаването. Всички забелязват, само ти усещаш топлината. И ако продължаваш да се оглеждаш, май и ти ще станеш щастливец"
"Погледни наляво.."
Двама тъпи бандити решили да направят фалшиви пари. Направили 9-левови банкноти, но се сетили, че такива няма:
- Братле, я иди при Киро да ни ги развали, той нали е малко тъпичък...
След малко:
- Кво стана, бе, развали ли ти ги?
- Мале, да знаеш, какъв е тъп тоя, развали ми ги.
- На какви банкноти?
- По 6 и по 3...
Пестелив шотландец си избира автомобил от един салон. Той дълго се разхожда между хроминираните зверове, но все нещо не одобрява. Накрая се спира на една доста невзрачна кола:
- Кажете, много ли харчи тази машина? - пита той продавача до него.
- Какво говорите, всичко на всичко една лъжица бензин на 100 мили!
Шотландецът зарадван плаща и потегля с новата кола, но едва след 10 минути се връща обратно и застава отново пред продавача:
- А лъжицата каква е - чаена или супена?