Купувач пита в магазина:
— Другарю продавач, имате ли самобръсначки?
— Нямаме.
Купувачът си тръгва, а вторият продавач пита първия:
— Защо му каза, че нямаме самобръсначки като имаме?
— Егати селянина, като ми вика „другар“ да ходи да се бръсне със сърпа!
Една блондинка се обажда на друга:
– Ало, ти ли си?
– Не. Аз съм.
– Ааа, извинявай тогава. Чао!
Майка казва на 30-годишния си син:
— Сине, виждам, че ти е трудно да си избереш спътница в живота, затова реших да ти помогна. На пет хубави момичета дадох по 100 лева за една седмица, за да видим какво ще направят с тях, а според резултатите ти сам ще прецениш коя е най-подходящата.
След една седмица момичетата се явяват пред „журито“ и отчитат резултатите.
Първата:
— Аз похарчих всичките пари за… дрешки и козметика, даже не ми стигнаха, та взех назаем още 50 лв. от една приятелка.
Втората:
— Аз похарчих точно 100 лв. за развлечения – ходих на концерт на „Пайнер“ и после се почерпихме с приятели.
Третата:
— Аз похарчих 50 лв. за двудневна почивка на морето, а останалите 50 си ги спестих.
Четвъртата:
— Аз не съм похарчила нито лев, защото си имам достатъчно пари за всички нужди.
Петата:
— Аз също не съм похарчила нито лев, даже добавих 50 лв. от себе си.
Майката попитала сина си:
— Е, какво ще кажеш, сине, коя от петте си избираш?
А синът отговорил:
— Ей оная, с големите гърди!
Две мутри се разхождали. Едната вика:
— Виж каква прекрасна природа.
— Абе кфа ти природа? От тез дървета нищо не виждам!
- Каква е разликата между катеричката и негъра?
— Rазликата е, че има спирачен път, когато кола блъсне катеричка, а когато блъсне негър няма.
Малкото зайче пита мама-зайка:
— Мамо, откъде съм се появил на този свят?
— От шапката на фокусника!
- Иване, ти след секс къпеш ли се?
— Разбира се!
— Време ти е да правиш пак, да знаеш!
В дневникът на един индианец. Първи ден:
— Дъщерята на вожда се загуби. Намерихме я. Аз я е*ах, всички я е*аха.
Втори ден:
— Дъщеря ми се загуби. Намериха я. Вождът я е*а, всички я е*аха.
Трети ден:
— Как можах да се загубя…
Един скинар хваща златната рибка. Тя проговаря:
— Моля те, моля те, пусни ме а аз ще ти изпълня три желания!
Скинарът я хвърлил на земята и стъпил отгоре с кубинката:
— Не може! Ти си жълта! – и я размазал.
Баба носи в поликлиниката бурканче с урина за изследване. А там й казват:
— Бабо, не си донесла урина, а олио?
— А аз се чудя що ми изгоряха мекиците…
Шопска максима:
— Работата и у сутиен да ми я турат, па нема да я пипнем!
- Ало, обаждаме се от автосервиза. Жена ви дойде да остави колата за ремонт, но ние не знаем, кой ще … — Ясно, за колата ще платя аз.
— Не за това се безпокоим. Искаме да знаем, кой ще плати за ремонта на сервиза?
- Оперираха ли ви? – пита докторът.
— Да.
— И?
— Осемстотин лева.
— Какво имахте?
— Имах само триста.
— Не ме разбрахте. Питам, от какво се оплаквате?
— Таксата е доста висока.
Една жена разправя на приятелката си:
— Прибирам се снощи, влизам в една тъмна уличка, а срещу мене – трима типа. Завивам в съседната улица – и те след мене. Влизам в един подлез – те ме настигат. Завивам зад ъгъла – а там полицейски патрул. А тъкмо бяха почнали да се подреждат нещата…
На бал с маски:
— Не мога да се отърва от този. Лепнал се е за мен… — Само си свали маската, мила, и готово.
Димитър Пенев:
— Момчета, днес ще играем по системата 4-4-3.
Играчитe му правят забележка, че стават 12. Пенев отвръща:
— Абе сега ще играем или ще броим.
При една експедиция самолет се разбива в джунглата. Оцелява само един човек. Вървейки из джунглата, среща лъв. Лъвът решил да го изяде. Човекът започнал да се моли:
— Господи, дай на този лъв християнски чувства!
След малко лъвът се изправил, скръстил ръце и казал:
— Господи, благослови обяда ми!
Борец, кара с превишена скорост и ченге го спира:
— Талона, моля – казало ченгето.
— Ела, да ти го дам на прозореца – отвърнал бореца. Ченгето си подало главата и борчагата я защипал с прозореца. После излязал от колата и му смъкнал гащите и накрая потеглил.
Едно дете гледало отстрани и полицаят го попитал:
— Ей, дете, видя ли му номера?
— Аз такъв номер и в цирка не съм виждал! – отвърнало детето.
Двама приятели – пилот и таксиметров шофьор – взели да си обясняват един на друг тънкостите на професиите си. Пилотът качил таксиметърджията на самолета и почнал да му показва:
— Ето, с тоя лост издигаме самолета, с това тук завиваме, ако има мъгла – ориентираме се по тези прибори… и т.н.
След време шофьорът качил пилота при себе си. Тръгнали на някъде, но паднала гъста мъгла. Шофьорът обаче казал:
— Не се притеснявай, ориентирам се по прибори!
— Как така?!
— След 25 стотинки – завой наляво!
Братче и сестриче се карат за последния бонбон в кутията. Майката:
— Джери, защо не отстъпиш на сестра си? По-умният винаги отстъпва.
— Да не съм толкова глупав, че да съм по-умен?