- Тате, тате, искам iPhone 5s!
— Ето ти 20 лева, отиди да се напушиш като нормалните деца.
- Защо в деня на сватбата булката е облечена в бяло?
— Защото това е цвета на щастието и радостта… — Защо тогава младоженецът е в черно?
- Как е мъжа ви?
— Стана жертва на науката.
— Рентгенови лъчи ли?
— Не, отпечатъци от пръстите.
- Тате, тате, хайде да отидем на цирк,
— За какво, сине, някакви си глупости да показват.
— Гледах рекламата, там едни голи каки яздят лъвовете.
— Може пък да отидем, отдавна не съм виждал лъвове.
Манго и Айше седнали да гледат “Титаник”. Гледали, гледали… стигнали до тази част, в която корабът потъва. Манго внезапно започнал да реве.
— Защо ревеш, бе? За хората ли ти е жал, че се удавиха? – попитала Айшето
— Не ма, виж колко желязо потъна!!
Тя:
— Е, третия тост, както е прието, да пием за любовта. Горната половина на чашата се пие за любовта, а долната за секса.
Той:
— Тогава аз ще пия през сламка…
Две приятелки си говорят:
— Кажи ми, би ли преспала с мъжа ми?
— В общи линии не… — Защо?
— С нищо не е по-добър от моя!
— В общи линии си права…
Мечо Пух върви из гората и гледа на едно дърво кошер. Качва се и почва да яде мед като бърка с лапи в кошера. Тръгва да слиза но от меда залепнал за дървото. Не щеш ли по пътеката се задава Прасчо… Мечо Пух се провиква:
— Прасчо, Прасчооо, моля ти се отпори ме!
Прасчо го отпрал… … след няколко часа завалял дъжд и Мечо Пух сам паднал от дървото.
- Санитар, къде ме карате?
— В моргата.
— Но аз още не съм умрял!
— Е, ние още не сме стигнали…
Двама студенти са пред скъсване на изпит и казват на професора:
— Май пак няма да вземем изпита… — На бас за 200 лв, че ще имате тройки – казва професорът.
Пощальонът спира да гребе, слиза от лодката и с кисела физиономия връчва на пазача на фара писмо. Той го взима и казва:
— Ако и следващия път дойдеш при мен такъв кисел, ще се абонирам за ежедневник!
Учителката:
— Иванчо защо не беше вчера на училище?
— Карах козата на пръч.
— Баща ти не може ли?
— Абе, и аз мога и татко може, но козата си иска пръч.
Железопътна гара. Един дядка с униформа върви край влака и почуква с чук колелата на вагоните.
— Дядо, какво правиш? – пита любопитно детенце.
— Ох, миличко, от петдесет години почуквам с тоя чук по колелата. Мога ли и до днес да помня защо го правя?
- Купих си китайска кола и сега се чудя, оригинални части ли да поръчвам или може и аналози?
— Разбира се, че само оригинални китайски части, не някави си германски и японски имитации!
Една блондинка в пътническо бюро:
— Един билет за Ню-Йорк!
— С чия компания искате да пътувате? Има няколко компании за Ню-Йорк?
— Не искам компания, сама ще пътувам!
Седи си една мацка в един бар. При нея идва един пич и :
— Може ли да седна до Вас?
— Само не ме навивайте!
— За какво да не Ви навивам?! Да не става дума за секс?
— Ето, че вече ме навихте!
Из дневник на програмист:
понеделник: Днес инсталирах Windows’95. Иска ми се да умра… вторник: Днес upgrade-вах W95 до Windows’98. Да бях умрял вчера…
Отива възрастна жена на изповед:
— Простете, отче, съгреших!
— Какъв грях?
— Преди двадесет години изневерих на мъжа си.
— О, това е било отдавна – Бог Ви е простил. Забравете.
— Не мога – приятно ми е да си спомням.
Един борец си кара БМВ-то, а след него карат една пожарна и една линейка.
Един полицай спира БМВ-то. Вместо да отминат обаче, линейката и пожарната също спират зад БМВ-то. Полицаят се доближава до БМВ-то и иска документите на бореца. След като ги преглежда, той пита:
— Абе тия двамата защо спряха след теб?
Борецът отговаря:
— Как защо, защото ми писна като ме спират да ме питат имам ли аптечка и пожарогасител. Ето ти аптечка, ето ти пожарогасител…
През нощта човек върви през парка и яде баничка. Изведнъж от тъмното към него се протяга ръка и се чува сърцераздирателен вопъл:
— Да-а-ай!
— Б-б-баничката ли?
— Не. Хартийката-а-а…