Иванчо се прозява в клас. Учителката:
— Иванчо, стига си се прозявал бе, ще ме лапнеш.
— Но госпожо, аз не ям говеждо.
Жена си събира багажа, вика по мъжа си:
— Ще отида при друг да знаеш, ще съжаляваш!
Мъжът помълчал малко и казва:
— А защо да го съжалявам?
Един шут чел на кралицата виц. Прочел го един път, прочел го втори път, прочел го трети път. Накрая кралицата казала:
— Ееееее стига си го чел този виц! Разбрах го вече!
— Да Ваше величество, но аз още не съм го разбрал.
Студент влиза половин час преди края на изпита. Сяда и започва да пише, а изпитващия му казва, че няма да му приеме работата и по добре да си отива и да не си губи времето. Когато изпитното време свършва всички си оставят работите на бюрото на квестора. Идва и нашия човек, а ония му вика:
— Нали ви казах да не пишете! Не ви приемам работата.
А студента злобно пита:
— Вие знаете ли кой съм аз?
— Не.
Студента мушка листа си между всички други и нагло казва:
— Не ви и трябва…
Пастор на малко село в околностите на Абърдийн обикаля енориаршите си и ги убеждава да дадат по една лира в помощ на мисионерите, които с риск да бъдат изядени от канибали, помагат на бедните страни в Африка.
— Трябва да нахраним тези, които са гладни! – настоятелно повтаря пасторът.
— Добре де, добре – недоволства един от селяните, – ама не може ли вместо мисионери на онези диваци да се дава нещо по-евтино за ядене?
В еврейско неделно училище:
— Я кажи Йосифчо, кое тежи повече, 1 килограм желязо или 1 килограм вълна?
— Когато купуваме или когато продаваме?
Пияница паднал в крайпътната канавка. Два пъти се опитвал да излезе и не можал. На третия си казал:
— Ако и сега не мога да излазя, ставам и си тръгвам!
В кафенето.
— Да му цапнем по биричка?
— Бира?! В работно време?!
— Ей, прав си! Марче, я дай два джина с тоник!
Мечо Пух върви из гората и гледа на едно дърво кошер. Качва се и почва да яде мед като бърка с лапи в кошера. Тръгва да слиза но от меда залепнал за дървото. Не щеш ли по пътеката се задава Прасчо… Мечо Пух се провиква:
— Прасчо, Прасчооо, моля ти се отпори ме!
Прасчо го отпрал… … след няколко часа завалял дъжд и Мечо Пух сам паднал от дървото.
Човек отива в банката, за да тегли пари. На касата му казват:
— Трябва първо да се идентифицирате.
Човекът се поглежда в закачено до гишето огледало и казва:
— Да аз съм.
Блондинка влиза при лекар и се съблича.
— Защо толкова отдавна не сте идвали?
— Бях болна, докторе!
Лепенка на кола: „Има ли живот след смъртта? Изпревари ме и ще разбереш… “
- Защо жените са лоши шофьори?
— Защото мъже ги учат да карат.
Мъж се прибира на бегом от работа, съблича се и сяда да гледа телевизия – дават мач. Жена му казва:
– Знам резултата! По радиото го казаха. Да ти кажа ли?
– Не! В никакъв случай! Искам да си гледам… – Гледай си, моля, колкото искаш… Така или иначе нито един гол няма да има.
Добрият юнак отишъл да се бие с лошата ламя. Замахнал с меча и й отсякъл главата. На нейното място поникнали две нови глави. Отсякъл и тях – на тяхно място поникнали четири. Пак ги отсякъл – поникнали осем. И тях отрязал – пораснали шестнадесет. Сякал юнакът, сякал… а когато отсякал 65536-тата глава ламята издъхнала, защото била само 16-битова.
- Санитар, къде ме карате?
— В моргата.
— Но аз още не съм умрял!
— Е, ние още не сме стигнали…
Ако видите хижата на 15 минути, а въпреки това вървите към нея още 2-3 часа, имайте предвид, че бинокълът лъже!
- Защо те наричат човека-паяк?
— Веднъж не видях една муха в бирата ми…
- Как да разделим пет картофа на шест души?
— Да направим пюре!
Върви програмист със сина си в зоопарка. Като стигнали до пингвините детето казало:
— Тате, тате, виж – линукси!