Прибира се старец късно от работа. Бабата го чака да се клецат. Пробвали ама не става. По едно-време стареца рекъл. То немой денем да работя кат вол а нощем кат бик.
Трима пастори обсъждали проблемите, които имали с прилепите в черковните тавани. Първият казал:
- Аз пуснах вътре шест котки, но без резултат. Прилепите пак са си там.
Вторият казал:
- Аз поръчах да обгазят тавана, но и това не помогна. Пак гъмжи от прилепи.
Третият казал:
- Аз покръстих всички мои прилепи и ги направих енориаши. Оттогава не съм виждал нито един от тях!