Двама каубои яздят през пустинята - единият шеф, другият телохранител. Гледат срещу тях иде друг конник (ама го виждат чак на хоризонта - вижда се дребен колкото една педя).
- Убий го тоя! - казва шефа.
- Е-е-е, далече е още.
След малко го виждат - висок две педи.
- Застреляй го тоя!
- Далече е, шефе.
Яздят още и го доближават на 20-30 метра.
- Застреляй го! - казва шефа.
- Ама срамота бе, шефе… - казва телохранителят. - От ей-такъв го знам! (показва една педя височина)
Иванчо се качил на четиринайстия етаж на блока и викнал на Марийка:
- Марийке, бързо ела!
Марийка бързо се затичала, но асансьора не работел. До десетия етаж вече пълзяла. Когато стигнала при Иванчо, той я попитал:
- Марийке, ти можеш ли да правиш така с устата си: Бр-р-р...