Дете пита баща си:
- Тате, каква е разликата между бедата и нещастието?
- Ами, сине, ако майка ти се качи в планината и падне в пропаст - това е нещастие. А бедата е това, че майка ти не иска да ходи никъде...
Срещат се двама приятели:
- Здрасти Жоре, с кво ще се похвалиш?
- Абе, запознах се с една мадама - много я бива… в готвенето. И освен това обича да пазарува и да шета!
- Ей Жоре, ако се навие да хвърля и кофата - направо я вземай!