В кабинета по уши, нос, гърло влиза човек със забита в гърлото вилица. Докторът тъкмо си тръгва.
- Докторе, моля те, помогни ми!
- А, не мога, бе човек! Пет часа е, плюс това тази вечер има мач.
- И така ли ще ме оставиш?
Докторът го поглежда, с рязко движение изважда вилицата от гърлото и му я забива в окото.
- Отиди при колегата в очният кабинет. Той работи до шест...
Изпит по анатомия. Професорът изпитва няколко студентки по нова методика.
- Колежки, днес ще определяте опипом анатомически органи, без да ги виждате. Вие колежке - и отваря дипломатическото си куфарче.
Бърка студенката вътре, мисли малко и казва:
- Сърце!
- Отлично колежке!
- Следващата!
Бърка мацето, бара, бара и казва:
- Кренвирш, г-н професор!
- Още един път колежке и без стеснение - вие сте медици.
Бак бара, бара, сълзи и излезли от притеснение на очите и пак:
- Кренвирш!
- Абе какъв кренвиш! Бърка професорът в куфара и сам си говори:
- Абе вчера в онуй бистро с академика кво мезе ядохме с бирата?