Попитали Цвена Цветанов:
- Цветане, бат` Бойко често ли си бие чикии?
- Откъде да знам какво прави нощем? - отвърнал фигуративният шеф на Герб.
- Как откъде?!? Нали си му "дясната ръка"...
В една лудница всички луди хора се закачили по тавана и стоят там. Лекарят идва и казва:
-Хей какво правите всички горе?
Всички отговорили в един глас:
-Ние сме листа!
-Ами есен е трябва да сте на земята вече!
Всички изпопадали само по краищата останали по 2-ма, 3-ма и лекарят попитал:
-Защо вие не паднахте!
-Ааааа, ами ние сме иглолистни!