- Къде работиш?
- При едни фашисти.
- ?!
- Ами ти кажи: ставам за работа в 7, не се връщам преди 8 вечерта, а в работата не трябва да се ползва интернет и ICQ.
- Жив фашизъм си е!
Новобогаташ показва на приятеля си Рабинович своя новообзаведен замък.
- Столовата е от епохата Людовик XV, - пътьом обяснява той. - Моят кабинет - в стил Бидермаер, гостната - от епохата на Дюрер...
Рабинович понечил да отвори друга врата, но стопанинът го задържал с думите:
- Там е спалнята на баща ми.
- Разбирам, - отговорил Рабинович. - Там е дохристианският период.