"Скъпа! За теб съм говов на всичко: да преплувам океана, да скоча в пропаст!
Знай, че по пътя към теб няма да ме изплашат никакви трудности и опасности, ще ги преодолея! Обичам те!!!
п.с. Ще дойда неделя, ако не вали дъжд".
Театър. Бай Славчо е закъснял да се върне по време на антракта и търси мястото си в тъмното.
- Извинете, Вас ли настъпих, когато излизах от залата.
- Да, мен.
- Хайде, скъпа, това е нашия ред.