Във влака София-Пловдив пътуват красива девойка, младеж и военен. Военният чете вестник, а младежът сваля девойката.
- С какво се занимавате?
- Ох, имам фирма в София и фирма в Пловдив. Един ден пътувам натам, един ден пътувам насам. Накратко с единия крак съм в София, а с другия в Пловдив...
Младежът с палава нотка:
- Ох как ми се дощя да се окажа някъде по средата, например в Ихтиман!
Военният, който е хвърлял по едно ухо на разговора се обажда:
- Хич не ти трябва, момче. Служил съм в Ихтиман. Не можеш да си представиш, каква смрадлива дупка е....
По какво компютърът прилича на мъжа?
1. Смята се за умен, но не може да се оправи без мамчето.
2. Само да го бутнеш с пръст и той тръгва.
3. Винаги мечтае да попадне в мрежата.
4. Всичко му се скапва със завидна периодичност.
5. Най-добре е да не го бърникаш отзад.
6. Умира си да задава идиотски въпроси.
7. Обича да го четкат и да го промиват със спирт.
8. Не понася рязко колебание в напрежението.
9. Отначало ще висне, а после ще изключи.
10. Жалва се от недостиг на памет, въпреки, че в крайна сметка не му достига мозък.
11. Бръмчи (мрънка), когато го товарят.
12. Сам не може нищо: всичко зависи от това кой го ползва.
13. Когато ти омръзне да го оправяш, накрая разбираш - много по-евтино е да си вземеш нов.