Малкият Иванчо и баща му обядват. На Иванчо главата била огромна. Хранейки се, баща му току му плясне един зад врата. И така няколко пъти. Иванчо накрая не издържал и пита:
- Тате, що ме пляскаш по тила, кво съм направил?
- Направил си, направил, главок такъв, какво хубаво тясно путе имаше майка ти преди да се родиш!!
Генко е на преглед при доктора.
- Докторе, ще може ли да ми направите хубава протеза?
- Каква?
- Казвам ви - хубава.
- Не, в смисъл - за ръка, за крак?
- Значи, направете ми хубава протеза, а къде ще я слагам - си е моя работа!