Извел бащата глист сина си на ануса, за да му покаже света:
— Ето, сине, това зеленото отдолу е трева, това синьото отгоре е небе, онези неща дето летят из него и пеят са птички, а онова яркото нещо най-отгоре е слънцето.
— Тате, ама то бил много хубав този свят.
— Ами хубав е.
— Тогава защо стоим в тази смрадлива тъмна дупка?
— Ех, какво да правим, сине, родина…
Спокойна семейна вечер пред телевизора. Майка, баща и малкия им син. Гледат някакъв филм за семейство котки, започват от домашните котки и до хищниците.
Сина:
- Мамо! Да си вземем котенце! Моля те! Да си вземем!
Майката:
- Не, сине. За какво са ни такива проблеми. Докато порасне, ще се крие и ще пишка и ака по ъглите.
Започват да дават вече за тигрите.
Сина:
- Мамо! Ако не може котенце, да вземем тигърче!
Бащата(апатично):
- Не, синко! Когато порасне, то ние ще се крием по ъглите и ще пишкаме и акаме!