Как се избира сладолед:
1. Мъжа:
— Имате ли сладолед?
— Има.
— Дайте един.
2. Жена:
— Имате ли ванилов сладолед на клечка, с шоколадова глазува, посипана с ядки?
— Не.
— Ще потърся другаде.
3. Дете:
— Имате ли сладолед за 50 стотинки?
- Защо Катя не се е оженила още?
— Защото чака мъжа на мечтите си.
— И какъв е той?
— Ами някой, който ще се навие да се ожени за нея.
За да се ориентирате в гората къде е Юг, трябва да погледнете някое дърво. Ако дървото е палма, то Юг вече е тук!
Осемдесет и две годишен старец при уролога:
— Докторе имам проблем: колкото повече одъртявам толкова по-нависоко пикая.
— Не може да бъде!?
— Може, може! Преди десет години си пикаех върху обувките, а сега върху колената!
Учениците от 5 клас правели диктовка:
— И така прочитам текста още един път. В Океания живеят различни животни. Впрочем има риби, които са безброй видове. Те живеят само във водата. Не могат да живеят на сушата.
Учениците започнали да пишат. Изведнъж Валя вдигнала ръка:
— Кажи Валя? – попитал учителя.
— Господин Стойков как започваше изречението?
— Е ти чак там ли си? – попитал Иванчо.
Господ решава да отиде на почивка, но не се сеща къде. В същия момент идва един ангел.
— Отиди на Марс – казал ангела.
— Там сега е много горещо.
— Върви на Плутон тогава.
— Там сега е много студено.
— Върви на Земята тогава.
— Последния път като ходих там имах връзка с една еврейка и още приказват за това…
Една блондинка паднала в шахта и си помислила:
— Добре, че капакът е отворен,че да мога да изляза.
В една лудница, след дълги лечения, извикали всички луди и за да проверят дали са се излекували ги наредили на ръба на един празен басейн и им казали да скачат вътре, всички скочили само един останал на ръба. Докторите помислили че се е излекувал и го попитали:
— Ти защо не скачаш?
— Еми, не мога да плувам.
Между програмисти:
— Какво правиш, като видиш хубава мадама?
— Записвам си файла.
Един човек бил много зиморничав, вечно му било студено. Накрая умрял. Озовава се пред портите на Рая и св. Петър го пуска.
В Рая температурата е вечно 24-25 градуса, приятни градини, птички, цветя, а нашият човек се мота наоколо и трепери, пак му е студено. Св. Петър го попитал:
— Как може да ти е студено?! На земята все мръзнеш. Тук е Раят, всичко е перфектно, а ти само трепериш.
— Ами явно за мен и тук е студено.
Предложил му св. Петър да го свали долу при Дявола за малко да се постопли.
Слезли долу при Дявола:
— Какво ми водиш?
— Водя го този само за малко, че горе мръзне. Пусни го в 1-ви кръг на Ада да се постопли малко.
Отваря вратите Дяволът на 1-ви кръг на Ада и нашият влиза. След 10 мин. излиза – пак му е хладно.
Дяволът го води в 5-ти, 7-ми кръг на Ада. Седи малко човекът, излиза и пак трепери.
— Пак ли ти е хладно?
— Не мога да се стопля, пак ми е студено! – рекъл той.
Накрая Дяволът го бутнал в 10-ти кръг на Ада.
Минало се известно време и св. Петър казал на Дявола:
— Колега, дай да отворим за малко да го видим този как е, че трябва да го качвам скоро.
— А, как да е, сигурно се е изпържил сто пъти досега, може и следа да няма от него.
— Нищо, нищо, отвори за всеки случай.
Оварят те и отвътре се чува гласът на нашия човек:
— Затваряйте врататааа! Духа!!!
Шеф към кандидат за работа:
— В началото ще Ви плащаме по 120 лева на месец, а по-нататък повече.
— Ами ще дойда тогава по-нататък.
Срещат се две мутри. Единият вика на другия:
— Чух, че имаш крокодил?
— Да, но му сложих златни зъби и сега едвам го изхранвам… — Защо? Храни го с черен хайвер, ако му е трудно да дъвче!
— Не става! Докато му направят зъбите, свикна на зъболекари!
Слаботелесни играят на криеница. Този който жумял, казал:
— Пу си Пешо зад конеца!
Пешо излязъл и казал:
— Спукано гърне, тук сме двама!
Клиент към келнер:
— Какво означава диетична пица?
— Обикновена пица, която ще изядете заедно с мен.
- Как се нарича блондинка в университет?
— Посетител.
И се яви в нощта на Рождество ангел при юношата.
И каза ангелът:
— Ще ти изпълня едно желание. Избирай: богатство, мъдрост или любов… И юношата избра мъдростта.
Изпълни ангелът желанието, дари го с мъдрост и го попита:
— Какво ще кажеш сега, премъдри?
И каза Премъдрият:
— Трябваше да избера парите!
Един мъж тръгнал да се самоубива. Тъкмо щял да скочи от моста и при него идва Дядо Коледа и го попитал:
— Какво правиш, бе?
— Ще се самоубия.
— Защо?
— Защото вече животът ми няма смисъл.
— Ако ми обещаеш че няма да скочиш, ще ти изпълня 3 желания.
— Наистина?
— Да. Какво е първото ти желание?
— Искам… искам чисто ново Ферари Ф50!
— Добре. Второто?
— Искам… искам триетажна къща с изглед към морето.
— Имаш я. И третото?
— Искам… искам много, много, много пари.
— Добре и тях ги имаш. Обаче за всичко това искам да направиш нещо за мен.
— Какво? – попитал мъжа.
— Направи ми една свирка.
— Аааааа, не. Няма да го направя.
— Абе човек, виж колко неща ти дадох аз, а ти една свирка не искаш да ми врътнеш.
— Добре, добре.
Направил му той една свирка и Дядо Коледа го попитал:
— Ти на колко години си?
— На 45.
— Ти си на 45 и още вярваш в Дядо Коледа?
- Генко, дадох ти новите дънки на съседа.
— И по какъв повод?
— Нали не ти харесват?
— Ами тогава да дадем и майка ти на съседите…
Чък Норис е убил Бен Ладен… като го е сръчкал във Фейсбук.
- Постоянно ми се налага да се бия за женската чест!
— Защо така?
— Без бой не ми се дават.