Час по биология. Учителката задава въпрос:
— Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
Става едно дете и казва:
— Най-сладкото нещо е медът. Той се събира от пчелите от всички цвтове, обработва се и е много полезен. Правя извод, че медът може да служи за лечение на болни хора.
Така стават много деца и всяко казва своите съображения и изводи.
Иванчо също вдига ръка, но като го знае какъв е учителката не го вдига.
Но накрая е принудена да попита и него.
— Най-сладкото нещо госпожо е сексът.
— Мръсник – възмущава се учителката.
— А от вашете реакция госпожо си правя извода, че вие или не сте правили секс или сте го правили с калпав мъж – обобщава Иванчо.
Един цесекар легнал на смъртно легло. Когато попът дошъл за последното причастие, умиращият му изповядал, че е станал левскар! Попът го попитал учуден:
— Синко, защо се предаваш така?
А умиращия му отговорил:
— Отче, по-добре да умре един от тях!
Кондуктор във влака пита блондинка, пътуваша с куче:
— За кучето платихте ли?
— Не! Подарък за рождения ми ден е.
- Келнер, пържолата е много твърда, – оплаква се клиент.
— Тогава ще ви я сменя за шницел.
— Но аз я започнах… — Нищо, шницелът също е започнат!
Чирак в строително-ремонтна бригада получил задача да боядиса прозорците в квартирата на шефа на фирмата. След час той се обажда на шефа и докладва:
— Шефе, прозорците са боядисани. Да боядисвам ли и дограмата?
Всеки рибар мечтае да види в мрежата си Златната рибка. Всяка девойка мечтае да види Принца от мечтите си. Веки младеж мечтае да види в леглото си най-прекрасната девойка на света. Да пием за морковите – те подобряват зрението!
Късно през нощта се чука на вратата на сарафин. Сарафинът отваря и го нападат двама.
— Какво искате от мен?
— Сто килограма злато!
— А може ли да ви дам сто и пет?
— Може!
— Жено, злато мое, ставай, за теб са дошли!
В купето на луксозен влак пътуват англичанин, французин и наш Бай Ганьо. По едно време англичанинът, загледан през прозореца, казва:
— Моята Джоузефин е толкова изящна и грациозна, че ми напомня на английска хрътка.
След половин час се обажда французинът и нежно казва:
— Моята Жаклин е толкова пухкава, нежна и мила, че ми прилича на френска булонка.
Ганьо седял, въртял се и накрая, излизайки от купето, за да запали цигара, се обърнал към двамата господа и заявил:
— Абе и моята Мара е една кучка, ама баш каква порода е, не зная!
Доктор към млад мъж:
— Пушите ли?
— Да, аз съм млад ерген тъй че пуша… — А алкохол употребявате ли?
— Да, аз съм млад ерген, тъй че пия… — А полов живот?
— Да, аз съм млад ерген, тъй че… — Да ви кажа честно, ще трябва да забравите за всички тези неща?
— Хм… С пиенето и пушенето някак си ще се справя, но със секса ще е трудно… — В такъв случай трябва да се ожените.
— Защо пък?
— За да спрете секса постепенно…
Мутра влиза в ресторант и разправя на келнера:
— Имаш ли жабешки крачета, бе. . . ?
— Да, господине.
— Я, тогава да те видя как подскачаш да ми донесеш една бира.
- Късогледство? О, Боже! Докторе, това сигурно означава, че за мен с футбола е свършено!
— Успокойте се. Все пак, можете да бъдете съдия…
Между приятелки:
— Бих се омъжила само по любов.
— Аз също, ако не изскочи нещо по-добро.
Един човек влиза в супер high-tech бар, където робот стои зад плота вместо барман.
Отива човекът на бара, а роботът го пита:
— Колко е Вашето IQ?.
Човекът отговаря:
— 150.
Роботът веднага му сипва 16-годишно уиски и започва разговор за глобалното затопляне, интерференцията на заобикалящата среда, квантовата механика, нанотехнологиите и т.н.
Човекът остава много впечатлен от вечерта и затова и на другата вечер решава да тества робота.
Когато роботът го пита за неговото IQ, той казва 80.
Веднага роботът му сервира бира и му говори за футбол, карти, любими ястия, жени и пр.
Все така заинтригуван, човекът се връща на следващата вечер отново.
Роботът го пита:
— Колко е Вашето IQ?.
А човекът отговаря:
— Мисля, че е около 20.
Тогава роботът му сервира една голяма чаша с червено вино и го пита:
— Е, значи пак ще гласуваме тази неделя, а?
Една блондинка катастрофира с колата. Полицаите идват на местопроизшествието. Питат блондинката какво е станало.
— Ми, какво да кажа! Карам си аз по пътя и една елхичка ме следва. Аз надясно – тя надясно. Аз наляво и тя наляво. И по едно време, забих се право в едно дърво! Това е!
Полицаите оглеждат. Единият записва нещо, а другия оглежда колата. По едно време вторият изкрещява:
— Каква ти елхичка, бре! Това ти е ароматизатора на колата!
Една блондинка пътувала в автобус и прозорецът до нея бил отворен.
Мъжът, който седял наблизо й казал:
— Бихте ли затворили прозореца, навън е студено.
Тя го погледнала и нищо не отговорила.
След известно време мъжът казал отново:
— Бихте ли затворили прозореца, навън вече е много студено.
Блондинката пак го погледнала и пак нищо не казала.
Мъжът се ядосал, станал и затворил прозореца.Тогава блондинката го попитала:
— И какво сега? Навън стана ли по-топло?
В класа на Иванчо дошъл инспектор. Госпожата влиза заедно с него в класната стая и с широка усмивка пита:
— Ученици, знаете ли кой е дошъл днес на посещение?
Иванчо се обажда:
— Някакво говедо от министерството.
Госпожата:
— Иванчо, как не те е срам? Откъде си ги научил тези думи? Марш при директора!
— Ами вчера като минавах покрай кабинета на директора го чух да ви казва: „И утре да внимавате как ще се държите като дойде на посещение онова говедо от министерството.“
Един човек срещнал свой приятел и го поканил на гости.
Тръгват заедно и когато пристигат още от вратата тъщата го посреща взема му палтото, кани ги да влязат в хола и да се настанят. През това тъщата носи чехли и ги нахлузва на краката на зет си.
Приятелят много учуден от ситуацията пита:
— Какво я правиш тази женица, биеш ли я нещо, че е толкова послушна?
— Не, нищо подобно. Питай я ако искаш… Гостът съответно попитал:
— Защо е цялата тази любезност?
— Ами как да кажа… – започнала тъщата – … отначало, когато младите се нанесоха много се радвахме; момчето е добро, здраво, справедливо и спокойно – нали работи като футболен съдия. Имахме котка, но тя нещо не го харесваше много много и още първата вечер го надраска с нокти по крака. Той нищо не каза, само извади от джобчето си един жълт картон, вдигна го и после го прибра. И така всичко си продължи спокойно. След два дни докато зет ми гледаше телевизия, обаче, котката скочи върху него и го надраска по рамото. Той пак реагира много спокойно – извади жълтия картон и го вдигна. Но една вечер котката скочи върху лицето му и го одраска. Тогава той вдигна червен картон и на сутринта намерихме котката обесена на тавана… — Тази история е много тъжна, но не разбирам какво общо има с това да си толкова любезна със зет си.
— Ами аз вече имам два жълти картона…
Борец си кара Mерцедеса и на един светофар го среща един с трабант и му чука на прозореца:
— Какво има? – пита борецът.
— Ще ми препечеш ли филийките на тостера ти, че моя се развали? – го пита този от трабанта.
— Ама аз нямам тостер!
— Е защо ти е тогава Mерцедес като нямаш тостер?
Борецът се ядосва и си купува тостер. Пак се срещат двамата на светофара и пак този от трабанта му чука на прозореца:
— Ще ми стоплиш ли супата, че ми се е развалила микровълновата печка?
— Ама аз нямам микровълнова печка! – му отвръща борецът.
— Е защо ти е тогава Мерцедес като нямаш микровълнова печка?
Тогава борецът се ядосва и си купува всякакви уреди. Срещат се пак двамата на светофара, но този път борецът чука на прозореца на този от трабанта. Човекът се показва:
— Какво искаш?
— Няма ли да ме помолиш за нещо? – го пита борецът.
— Ееее! За това ли ме изкара от банята? – се възмущава човека с трабанта…
Между блондинки:
— Муцка, пък вчера с какво момче се запознаах… ах… ах.
— Уаа… разказвай..
— Значи, лягам аз по гръб…
Пияница сяда на бара в кръчмата, слага пред себе си будилник и започва да пие бира след бира. По някое време поглежда будилника, надига се и казва на бармана:
— Два. Време е да си ходя.
— Какво, два часа ли стана вече?
— Не, станаха два будилника.