Асан се прибира вкъщи и Айшето го пита "Къде беше бе?".
-Епа па бех на училище научийме млого нови думи - най-млого ми ареса думата "ситуация".
-Е, к’ва е таа дума де толко ти е аресала?
-Еми гле’й са: ситуация значи да се прибереш дома и да ме завариш с комшийката у кревато.
-Ааа,- изяснила си Айшето- ’начи га се прибереш от кръчмата и ме засечеш да се въргалям с комшията у кревато т’ва е ситуация?
-Ааа, Айше дай да се разбереме. Не бъркай ситуацията с боя!!!
Мъж с жена си и петгодишното дете се прибират през нощта с колата от гости пийнали. Спира ги КАТ за проверка за алкохол. Мъжът зад волана духа - апаратът показва алкохол!
- Не може да бъде, г-н полицай! Апаратът ви е развален. Ето, проверета жена ми!
Жената духа - алкохол.
- Виждате ли, г-н полицай! Жена ми не е пила. Апаратът ви е развален. Но ако искате, проверете детето.
Детето духа - алкохол. Полицаите пуснали хората. Явно апаратът им е повреден.
Тръгва семейството и мъжът казва на жена си:
- Видя ли, че няма нищо лошо, ако детето удари една водка!