Двама приятели решили да не пият повече. Обаче им останала пълна бутилка коняк. Единият предложил да я скрие зад гърба си и ако другият познае в коя ръка я държи, да я изпият заедно, а ако не познае - да я счупят.
- В лявата е - опитал да улучи вторият.
- Мисли, братче, мисли - имаш още един опит!
В гората организирали маскен бал. Чуди се Баба Яга какво да облече и си вика:
- Абе, какво да се обличам, май гола да отида, то като мен друга не може да има!
- Минава на другия ден Зайо и гледа Баба Яга седнала на едно дърво:
- Баба Яго, какво е това дето си го облякла?
- Костюма за бала, Зайо.
- Е, хубаво де, ама да го беше поизгладила...