Отишли група студенти на пикник и замръкнали. Нямало къде да спят и отишли до близкия манастир. Отива водача им и пита игумена:
- Дядо игумене, ще ни пуснеш ли да преспим?
- Виж, мойто момче, - казал игуменът, - ще ви пусна ама ти уреди нещо за чукане и няма проблеми.
Настанили се те в трапезарията. Решили да си лягат и отива пак същия студент при игумена. Чука на вратата на килията му.
- Влез, влез.
Влезнал той.
- Лопни мандалото че влиза хлад.
Затворил той вратата.
- Какво стана? Кандардиса ли някое маце? - пита игуменът.
- Ама дядо попе, аз… нали разбираш, те… никоя не искаше… а и вече е късно… дай още по някое одеало да се завием и да си ходя…
- Късно е чадо, мандалото лопна…
Изпратили две кучета - лайка и чау-чау и една блондинка в космоса с важна мисия. От контролния център викат лайката:<BR>- Лайка!<BR>- Бау-бау.<BR>- Натисни червеното копче!<BR>След един час викат Чау-чау:<BR>- Чау-чау!<BR>- Бау-бау.<BR>- Натисни зеленото копче!<BR>След три часа викат блондинката:<BR>- Ало, блондинката!<BR>- Бау-бау?<BR>- К’во лаеш, ма? Нахрани кучетата и не пипай нищо!<BR><BR>