- Мъжът ми е голям гад!
- Защо?
- Ами помолих го да ми даде 100 лева да ида до фризьорския салон. Той ми вика - за какво ще ходиш? Казвам му - да се разкрася малко. А той ме погледа, погледа, и ми даде 500 лева.
- Ако се наложи да остана още в командировка, – казва мъж на жена си, – и не мога да се върна за Нова година, ще ти пратя телеграма.
— Може и да не я пращаш! Вече я прочетох, седи ти в джоба на палтото!