Деца обсъждат на улицата как са се появили на този свят:
- А мен щъркела ме е донесъл...
- А мен мама ме е купила от магазина...
- А мен са ме намерили в градината...
Момиченце с въженце :
- Да, бе да! Изглежда на нашата улица никой не се е/бе!
Възрастен богаташ, прибирайки се у дома, заварва натрапница да краде имуществото му.
- Стой! - казва той. - Сега ще извикам полиция!
- Моля те! - удря го на молби тя. - Ако ме хванат още веднъж, ще си имам много проблеми. Дай да измислим нещо! Мога да ти се отдам, а ти - да си затвориш очите.
Човекът се съгласява. Мадамата се съблякла, богаташът се помъчил час... два, а след като и на третия час не успял да свърши нищо, тъжно казал:
- Съжалявам, ще се наложи да се обадя в Полицията!