Иванчо тръгнал на училище. Но не бил от най-редовните. Един ден щяло да има родителска среща и Иванчо бил притеснен... И така срещата приключила и майката на Иванчо била много изненадана:
- Браво сине, влязъл си в правия път!
- Еми майко, гората свърши...
Човек вървял през пустинята без капка вода. Накрая видял един оазис и един змей до водата. Човекът събрал смелост и сили и започнал да се бие със змея. По някое време змеят го попитал:
- Какво искаш ти, бе?
- Да пия! - отвърнал човекът.
- Ами пий бе, що се биеш?!