Журналистка пита 3-ма души "Оптимист ли сте или песимист?"
Първия отговаря че е оптимист.
Втория отговаря че е песимист.
Третия казва че е реалист.
"И каква е разликата" - пита учудената журналистка.
Отговор:
Оптимиста изучавал английски език, песимиста - турски език, а реалиста- автомат "Калашников".
На един кораб пътували студенти. По едно време корабът катастрофирал. На най-близкия остров оцелели само трима студенти – от МЕИ, от ВИАС и студент по биология.
Намерили ги местните канибали и им казали:
— Ще ви ядеме.
— А, как така ще ни ядете.
— В казана и после ще ви ядеме.
— Да ама така няма да е честно. Трябва да ни дадете някакъв шанс.
Мислили диваците, мислили и накрая един от тях казал:
— Който ни преброи овцете, няма да го изядем!
Студентите се зарадвали и поискали веднага да им покажат овцете… Повели ги диваците към върха на една планина и като го стигнали, от другата страна се видяло цяло поле пълно с овце!
Седнал студентът от ВИАС, смятал размера на полета, размера на овцете и какво ли още не, но накрая се отказал и канибалите го изяли… Седнал после и студентът по биология, смятал откога има овце, с каква скорост се размножавали и т.н., но накрая и той се отказал.
Изяли го и него… Седнал накрая студента от МЕИ, помислил малко и казал:
— Вие имате 19 456 410 овце!
— А, как позна, бе?
— Много просто, броиш краката и делиш на 4.