Прибира се Марийка разревана вкъщи и майка й я пита:
- Какво стана, бе, Марийке, защо плачеш?
- Ами ... бяхме у Иванчо и той каза да влезем в банята и ...
- Ауу! Да не ти е направил нещо лошо, че плачеш?
- Нее, ама той си има пишка, пък аз си нямам.
- Е, Марийке. Не плачи за такива глупости! Като пораснеш, ще си имаш много!
Отишъл някакъв да си купува коза.
Гледа една мършава такава, на коза не прилича даже и решил, че е по-евтина и рекъл да пита за цената. Продавачът отговорил, че козата струва 300 долара.
— Ти луд ли си, бе!? Ква е тая коза за толкова много? Глей ква е изморена.
— Да ама я я удари между рогата.
Ударил той козата между рогата, а тя:
— Меее.
— Кво толкова, вика „мее“. Коза като коза.
— Ама я я удари пак.
Ударил я той между рогата и тя пак:
— Меее.
— А бе я не ме будалкай.
— Не бе, удари я по-силно, ама яко.
Ударил той с всичка сила, а козата:
— Меее-сечина, ме-сечина, йойой, йойой…